(Ne)známé | 17. 10. 2013

Na hvězdárně v Třebíči je plno každý den

Dům dětí a mládeže v Třebíči převzal hvězdárnu od kulturního střediska. Před dvěma lety chodily do kroužku na hvězdárnu čtyři děti a dnes je tam plno každý den.
(Ne)známé | 16. 10. 2013

Koupí koláčku lidé přispěli na hospicovou péči

Během dopoledních hodin ve středu 9. října mohli lidé potkat na Karlově a Komenského náměstí v Třebíči pracovnice a dobrovolnici Domácí hospicové péče Třebíč s košíky koláčů.
(Ne)známé | 14. 10. 2013

Ke zřícenině Levnov a soutoku Oslavy s Chvojnicí

Ideální trasa pro nedělní výlet začíná v Senoradech, vede přes soutok Oslavy a Chvojnice, pokračuje ke zřícenině Levnov a končí v Ketkovicích.
(Ne)známé | 11. 10. 2013

Interační víkend neboli IN VÍ

V pátek 4. října ráno začal na nádraží v Třebíči tradiční integrační víkend. Radostně se zde vítalo dvanáct uživatelů charitního Stacionáře Úsměv a jedenáct studentů vysokých škol a Katolického gymnázia.
(Ne)známé | 10. 09. 2013

Unikátní dřevěný most v parku zámku Jaroměřice nad Rokytnou

V zámeckém parku laděnému ve francouzském stylu vede přes Rokytnou 16 metrů dlouhý dřevěný most, který je sestaven ze čtyř čtyřmetrových polí, která jsou podepřena na třech podpěrách.
(Ne)známé | 22. 08. 2013

Vnučka Huberta Habermanna: Film je celkem přesný

Spisovatelka Sabine Kalff, která je vnučkou Huberta Habermanna navštívila ve středu 23. srpna Havlíčkův Brod a mluvila o minulosti své českoněmecké rodiny.
(Ne)známé | 16. 08. 2013

Josef Pazderka: Sami netušíme, jak šťastná jsme země

Zahraniční reportér České televize Josef Pazderka zažil při své práci nejeden dramatický okamžik. Ve svých reportážích se orientoval především na situaci v zemích bývalého Sovětského svazu.
(Ne)známé | 07. 08. 2013

Lidé z Koniklece chrání přírodu

Pozemkový spolek Koniklec je občanské sdružení, které tvoří skupina dobrovolníků ochrany přírody působící v oblasti středního Pojihlaví a Pooslaví na pomezí Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.
(Ne)známé | 01. 08. 2013

Umělec Filip T.A.K.: Maluji, co cítím

Filipa T.A.K. je umělec, který pochází z Polska. Narodil v roce 1953 ve Wroclawi, ale už dlouhou dobu žije v České republice.
(Ne)známé | 31. 07. 2013

Tapety prožívají svůj návrat

Zájem o tapety, samolepící dekorace a šablonové fólie narůstá. Mladší generace se nebojí experimentovat a do svých bytů a pokojů vpouštějí nejrůznější motivy.
(Ne)známé | 22. 07. 2013

S Tomášem Pavlovským o zámku ve Slatině a o skle

Tomáš Pavlovský je architekt, sběratel skla a spolumajitel zámku ve Slatině. Jak se z něj stal zámecký pán a má české sklo budoucnost? Zeptali jsme se ho.
(Ne)známé | 01. 07. 2013

Procházka pod Brnem aneb Podívejte se pod brněnské ulice

Počátkem letošního roku otevřeli v Brně přes kilometr dlouhou prohlídkovou trasu vedoucí částí tzv. sekundární kolektorové sítě pod historickým centrem města Brna.
(Ne)známé | 20. 06. 2013

O couchsurfingu s Jaroslavem Semerádem

Jaroslav Semerád studuje doktorandské studium na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Kromě netradičních koníčků jako je včelařství nebo lukostřelba ho baví cestování a poznávání nových lidí. To jsou hlavní důvody, proč se zaregistroval na webu couchsurfingu. Od té doby díky němu navštívil Finsko, Srbsko, Slovinsko a Portugalsko.
(Ne)známé | 07. 06. 2013

Včelařské muzeum v Rosicích

Není mnoho muzeí, která vystavují své exponáty i v přírodě. Budeme-li ale mluvit o včelách a včelařství, jistě mi dáte za pravdu, že příroda k tomuto muzeu bezesporu patří.
(Ne)známé | 06. 06. 2013

Můj život v zahraničí: Vždycky mě zajímalo, jak žijí lidé jinde

V úvodním článku série MŮJ ŽIVOT V ZAHRANIČÍ jsme zpovídali Marii Obdržálkovou z Paříže. V druhém díle jsme se vypravili za její sestrou Barborou (34), která poslední dva roky žije v malém tureckém městečku Selčuk známého především pro své archeologické památky.
(Ne)známé | 22. 05. 2013

Jak na životopis: Dobře se „prodejte“, ale nepřehánějte

V případě mladých lidí a zvláště absolventů může docházet ke dvěma zcela protichůdným situacím. Buď si člověk po škole díky nedostatku zkušeností a praxe při přijímacím pohovoru nevěří vůbec, nebo má naopak pocit, že by měl obsadit minimálně křeslo zástupce ředitele a staví se za dle svého neprůstřelné hradby akademického titulu.
(Ne)známé | 17. 05. 2013

Můj život v zahraničí: Paříž je město snů

Pro čtenáře Aktivní zóny jsme připravili sérii článků MŮJ ŽIVOT V ZAHRANIČÍ, které mají představit mladé Čechy žijící mimo Českou republiku, jejich život, zážitky a zkušenosti.
(Ne)známé | 14. 05. 2013

Finové jsou poctiví, máme se co učit, říká Monika

Čerstvá bakalářka Monika Bartoníčková se rozhodla po svých studiích vycestovat do ciziny. Ve Finsku sice strávila pouze tři týdny, i za tak krátkou dobu ale poznala, jak moc odlišnou zemí Finsko je.
(Ne)známé | 08. 05. 2013

Jaké je vlastně to Chile? II. část

Vyprávění Báry Grexové o zážitcích z Chile.