Z regionu | 09. 04. 2012

Unikátní křížová cesta v Bohuticích

V Bohuticích na Znojemsku je od roku 2007 k vidění jedinečná kulturní památka – Bohutická křžová cesta. Jedná se o soubor padesáti čtyř dřevěných soch v životní velikosti, znázorňující poslední cestu Ježíše Krista.
Z regionu | 07. 04. 2012

TJ Spartak na bedně

V neděli 18. března se odehrál již 11. ročník ČEZ FLORBAL CUPu, kde se střetlo osm amatérských týmů z Třebíčska.
Z regionu | 07. 04. 2012

Místo se čtyřmi padáky na stromě

Poněkud stranou hlavního turistického ruchu, nedaleko Kramolína, se nachází nedávno odhalený pomník postavený na památku seskoku čtyř parašutistů v noci ze 4. na 5. května 1944. Strohý nápis na žulovém kameni připomíná pouze začátek hrdinského činu čtyř příslušníků zahraničního odboje, kteří přiletěli bojovat za naši svobodu.
Z regionu | 07. 04. 2012

Tradiční Velikonoce v regionu

Hrkání, pletení žíly, křížové cesty, barvení vajíček, pečení beránků a také košty slivovic a vín – to vše patří k Velikonocům v našem regionu.
Z regionu | 04. 04. 2012

Mohelenská hadcova step I - historie

Místní ji znají velmi dobře. Stává se cílem nedělních výletů i pro návštěvníky z jiných regionů. A především je v hledáčku přírodovědců. Řeč je o Mohelenské hadcově stepi. Na seznam evropských významných lokalit však vedla dlouhá cesta.
Z regionu | 04. 04. 2012

Pozvánka: Cyklistický závod Dukovanské okruhy

Dukovanské okruhy je jednodenní dvouetapový cyklistický závod, který se uskuteční v sobotu 21. dubna. Začíná se na parkovišti dukovanské elektrárny.
Z regionu | 04. 04. 2012

Někdy stačí pár vlídných slov…

Dobrovolnické centrum Oblastní charity Třebíč hledá dobrovolníky, kteří by rádi potěšili starší a nemocné lidi, projevili o ně zájem a poskytli drobnou pomoc.
Z regionu | 28. 03. 2012

Jarní stezka na Mohelenské stepi

Mohelenská step nabízí návštěvníkům jarní a podzimní stezku. Jarní stezka má pět zastávek a procházka po ní trvá asi dvě hodiny.
Z regionu | 28. 03. 2012

Údolím divoké i romantické řeky Oslavy

Mezi Náměští nad Oslavou a mlýnem Skřipina je nejkrásnější část řeky Oslavy. Vydejte se s námi do údolí divoké i romantické Oslavy.
Z regionu | 25. 03. 2012

A je to v pytli!

Divadelní hra od autorů Raye a Michaela Cooneye v režii Magdy Potůčkové s názvem A je to v pytli! zaplnila v sobotu 24. března sokolovnu v Dalešicích.
Z regionu | 23. 03. 2012

Šroti z Dolních Bojanovic zabodovali

Kapela Šroti z Dolních Bojanovic se v celorepublikové soutěži Elektrika je cool probojovala na druhé místo. Zaujala porotu, ve které zasedali známí hudebníci, a získala přes dva tisíce hlasů veřejnosti, která o vítězi rozhodovala.
Z regionu | 20. 03. 2012

Studenti testovali elektromobil

Při finálovém dni technické soutěže EBEC v Brně si studenti mohli otestovat elektromobil. Zájem byl obrovský.
Z regionu | 16. 03. 2012

Muzem řeznictví v Náměšti nad Oslavou

Náměšť nad Oslavou se může pochlubit již třemi specializovanými muzeálními expozicemi. K Ateliéru náměšťského fotografa Ondřeje Knolla a Papírníkově tiskárně, které jsou součástí městského muzea, přibylo v loňském roce soukromé Muzeum řeznictví, zřízené rodinou Pavlíčkovou.
Z regionu | 16. 03. 2012

Pomník americkému letci u Boskovštejna

Nedaleko Boskovštejna (vesnice u Jevišovic) se nachází památník, který připomíná havárii bojového letounu z roku 1944. Letadlo řídil pilot James Ralph Jones. Jeho úkolem bylo doprovázet bombardéry bombardující německé chemické závody v Moosbierbaumu.
Z regionu | 15. 03. 2012

Jiřice u Moravských Budějovic

Dnešní putování do obcí, v jejichž čele stojí ženy, nás zavedlo až na samotný jihozápadní okraj dvacetikilometrového pásma okolo JE Dukovany. Obec Jiřice u Moravských Budějovic patří sice k nejmenším v našem regonu, ale přesto se může pochlubit nejednou zajímavostí.
Z regionu | 15. 03. 2012

Pět let „oranžového“ partnerství

Odběrové středisko v Třebíči vzniklo 1. července 2001 jako detašované pracoviště Transfuzního oddělení a krevní banky Fakultní nemocnice Brno.
Z regionu | 15. 03. 2012

Zajímavá podívaná: Jevišovická přehrada bez vody

Jevišovická přehrada, která patří k nejstarším kamenným přehradám ve střední Evropě, se v současné době upravuje a čistí. Nákladní vozy by měly odvézt až 29 430 kubíků nánosů.
Z regionu | 15. 03. 2012

Sociální družstvo Znojmo

Sociální družstvo Znojmo vzniklo 3. 6. 2010 s cílem poskytovat služby lidem se zdravotním postižením. Mnoha lidem se tak otevřela možnost začlenit se do běžného života a především možnost vstupu do pracovního procesu i přesto, že mají nějaký zdravotní handicap.
Z regionu | 15. 03. 2012

Na gymnáziu v Moravském Krumlově vzniká nový energetický obor

Obor je určen studentům, kteří mají zájem o technické obory, především o obor energetika, založený na špičkových moderních technologiích a využívající nejnovější vědecké poznatky. Absolventům tohoto oboru tím vzniká lepší předpoklad pro úspěšné studium na vysokých školách technického směru s perspektivou zaměstnání u Skupiny ČEZ.