(Ne)známé | 04. 09. 2014

Když je teplo a prší, tak rostou všude, říká vášnivý houbař ze Želetavy

Je před námi září a s ním se pojí začátek školního roku, ale i houbařská sezóna, která v posledních týdnech vrcholí. O houbaření ví své i Jaromír Vrbka, který je ve svých osmdesáti letech ve výborné kondici a troufá si do lesa sám.
(Ne)známé | 26. 08. 2014

Memoriál Petra Hadraby opět pro Kladeruby

Sbor dobrovolných hasičů Kramolín uspořádal v sobotu 23. srpna na místním Oranžovém hřišti již 15. ročník Memoriálu Petra Hadraby. Za ideálního fotbalového počasí svádělo nelítostné boje osm mužstev.
(Ne)známé | 23. 08. 2014

V Bystřici otevřou informační centrum jaderné energetiky

Exkurze pro školní děti, ale i podávání informací o uranové rudě pro všechny ostatní zájemce. To bude úkol Informačního střediska Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). V září se otevře v bystřické Staré radnici na Masarykově náměstí.
(Ne)známé | 18. 08. 2014

Nové opravy v domově pro seniory v Myslibořicích

V posledních několika měsících probíhají v domě pro seniory v Myslibořicích rozsáhlé rekonstrukce, četné opravy a modernizace, které byly díky stávajícímu stavu pečovatelského komplexu nezbytné.
(Ne)známé | 21. 07. 2014

Netradiční hry a sporty v dalešickém pivovaru

V neděli 27. července pořádá Pivovar Dalešice a Sokol Dalešice Den netradičních her v pivovarské zahradě. Začátek v 14.00.
(Ne)známé | 18. 07. 2014

Prázdniny s folkovým přívlastkem startují za pár dní

Už jen sto šedesát osm hodin, to znamená, sedm dní zbývá do začátku Folkových prázdnin, které vypuknout v sobotu 26. července v Náměšti nad Oslavou. Rozmanitý program láká posluchače folkové hudby, novodobých pecek, ale i milovníky lidovek, rockových balad nebo třeba opery.
(Ne)známé | 10. 07. 2014

Zvláštní cena poroty za fotografii udělena na Velehradě

Kromě pěti odměněných fotografií v rámci soutěže programu Mladí fandí rodině při dnech lidí dobré vůle na Velehradě, se porota rozhodla udělit "zvláštní cenu poroty".
(Ne)známé | 07. 07. 2014

Pozvánka na letní studentské soustředění pro nadšené matematiky a fyziky

Studuješ střední školu a zajímáš se o matematiku, fyziku a další přírodní vědy? Pak je pro právě pro tebe určeno letní studentské soustředění TCN aneb „Tudy cesta nevede, ale vy ji najdete!“
(Ne)známé | 07. 07. 2014

Šlápneme do pedálů při toulkách Vysočinou

Pokud chcete prožít červencové dny aktivně, tak máte v několika nadcházejících dnech jedinečnou příležitost. V pátek 4. července startuje už posedmé v řadě putování křížem krážem Vysočinou na kolech.
(Ne)známé | 05. 07. 2014

Více žen v jaderné energetice? V Británii hledají recept

Na britských ostrovech vzinkla pobočka celosvětové organizace Women in Nuclear (česky Ženy v jaderném průmyslu), která si klade za cíl zvýšit množství žen, pracujících v jaderných elektrárnách.
(Ne)známé | 04. 07. 2014

Nejstarší jaderná elektrárna světa začala fungovat před šedesáti lety

26. června 1954 krátce před šestou hodinou večerní byla k sovětské rozvodné síti připojena jaderná elektrárna Obninsk. Tímto okamžikem začal věk jaderné energetiky.
(Ne)známé | 30. 06. 2014

Zaměstanci jaderných elektráren rychle stárnou

Energetické společnosti na celém světě se stále více potýkají s tím, že mezi jejich zaměstnanci přibývá pracujících důchodců. Získat pro práci v jaderné elektrně odborníka mladšího třiceti let je v současnosti velký problém.
(Ne)známé | 29. 06. 2014

Dobrovolníci darují seniorům to nejcennější – svůj čas

Každý měsíc navštěvuje parta dobrovolníků seniory v Domově pro seniory na Koutkově ulici. Když je zima a nevlídné počasí, povídají si s nimi nebo si zahrají nějakou hru a když je venku hezky, vyrazí na společnou procházku, tedy spíše vyjížďku, protože senioři jsou na vozíku.
(Ne)známé | 22. 06. 2014

ČEZ již podesáté nabízí pracovní zkušenost nadějným absolventům

ČEZ Potentials, trainee program Skupiny ČEZ, slaví svůj jubilejní desátý ročník. Z výběrového řízení, které právě probíhá, vzejde nová pětice talentovaných absolventů vysokých škol.
(Ne)známé | 14. 06. 2014

Jádro se v Česku zkoumá už 59 let

V úterý 10. června uplynulo přesně devětapadesát let ode dne, kdy byl ve středočeské Řeži otevřen Ústav jaderné fyziky, první zařízení, zabývající se mírovým využitím jaderné energie v tehdejším Československu.
(Ne)známé | 12. 06. 2014

Zlato za Vím proč

Projekt Vím proč oslovil nejen žáky školou povinné, ale i odborníky na public relations.
(Ne)známé | 11. 06. 2014

Na třebíčském gymnáziu otevřeli čtenářský koutek

Na třebíčském gymnázium byl slavnostně otevřen studentský čtenářský koutek ve spolupráci s MF Dnes a Jadernou elektrárnou Dukovany.
(Ne)známé | 06. 06. 2014

Judo je o úctě a respektu

Dáša Juráňová začala s judem ve třetí třídě na základní škole. A zůstalo jí to. Judu se věnuje skoro dvacet let a stále ji baví. Trénuje děti i dospělé ve sportovní hale TJ Spartak v Třebíči.
(Ne)známé | 01. 06. 2014

SOUBOJ VELMOCÍ U MRÁKOTÍNA – pozvánka na letní dětský tábor

Sportovní oddíl SKB Černovice zastoupený Michalem Škaroupkou pořádá patnáctidenní letní tábor v Mrákotíně v termínu 28. června – 12. července. Přihlaste své děti.