(Ne)známé | 06. 12. 2014

Muzejní expozice ve Starém zámku v Jevišovicích

První základy jevišovického Starého zámku byly položeny už před více než sedmi sty lety. V současnosti jeho prostory nabízejí archeologické skvosty, historické kuchyně i mnoho dalšího.
(Ne)známé | 05. 12. 2014

Zbyněk Grunda vedl mezinárodní tým WANO v Číně

V období 11.- 26. září jsem měl tu čest vést mezinárodní tým WANO Peer Review na JE Tianwan, v provincii Jiangsu, v Číně.
(Ne)známé | 28. 11. 2014

ČEZ učí Čechy, jak ušetřit na energiích

Dodržováním jednoduchých úsporných opatření a správným používáním domácích spotřebičů lze ročně ušetřit stovky až tisíce korun. Skupina ČEZ se rozhodla spustit Energetický test národa, jehož cílem je naučit Čechy více šetřit.
(Ne)známé | 24. 11. 2014

Třebíčští judisté přispěli k týmovému vítězství v Rakousku

Tři zápasníci třebíčského Spartaku výrazně pomohli k prvenství judistů Kraje Vysočina na mezinárodním turnaji v rakouském Kremsu. Milan Rybnikář navíc medaili vybojoval i mezi jednotlivci.
(Ne)známé | 30. 10. 2014

Virtuální prohlídky elektráren jsou zpět! Startují na Orlíku

Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízí pokračování úspěšných virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ. Od středy 29. října se každou středu v 10.00 návštěvníkům postupně otevře pět lokalit s celkem 90 zastaveními.
(Ne)známé | 16. 10. 2014

Třebíčští judisté si z Rakouska vezou dva bronzy

Za účasti 288 startujících se v neděli 12. října v rakouském Kremsu konalo 3.kolo mezinárodního turnaje v judo pro žákovské a dorostenecké kategorie. Třebíčský Spartak na něm reprezentovali tři zástupci.
(Ne)známé | 07. 10. 2014

Dobrá zpráva pro Třebíč – obchvat města bude

V úterý 7. října se v Třebíči konala Regionální dopravní konference s hlavním tématem silnice I/23. Hlavním sdělením konference je pro město velmi pozitivní zpráva – obchvat Třebíče je možný.
(Ne)známé | 05. 10. 2014

Historické šicí stroje vystavují v Moravském Krumlově

Moravskokrumlovské muzeum hostí od začátku září netradiční výstavu. Návštěvníci se v něm totiž mohou seznámit s historií šicích strojů.
(Ne)známé | 05. 10. 2014

Skupina ČEZ v Miroslavi přispěla na sportovní hřiště i naučnou stezku

Skupina ČEZ už dlouhá léta podporuje obce v regionech, v nichž působí. V okolí dukovanské elektrárny navázala spolupráci například s obcí Miroslav, kde v minulých letech spolufinancovala řadu projektů.
(Ne)známé | 01. 10. 2014

Malba jako způsob meditace

Malíř, grafik, sochař, to jsou lidé, pro které máme souhrnné označení umělec. Kdo je to však v dnešní době umělec?
(Ne)známé | 01. 10. 2014

Květiny pro Karla Čapka i zámeckou paní…

Málokdo ví, že si bratři Čapkové osazovali svou zahradu květinami také z Jaroměřic nad Rokytnou. Pro květiny si jezdili osobně, nechávali si je posílat poštou, stejně tak jako paní hraběnka z Vrchotových Janovic.
(Ne)známé | 23. 09. 2014

Pavlína Šťastná: Strollering je ideální aktivita pro maminky s kočárky

V rámci Evropského týdne mobility v Třebíči představila lektorka Pavlína Šťastná strollering, moderní pohybovou aktivitu pro maminky na mateřské dovolené.
(Ne)známé | 23. 09. 2014

Rozhledna na Mařence láká turisty na výhled do Alp

Za obcemi Bítovanky, Lesná, Dašov, Štěměchy se na hoře Mařence, nejvyšším vrcholu Třebíčska měřícím 711 m. n. m., nachází uprostřed jehličnatého lesa moderní rozhledna, která se těší z velkého zájmu návštěvníků.
(Ne)známé | 22. 09. 2014

Zástupci Občanské bezpečnostní komise na Slovensku a v Maďarsku

V polovině září se členové OBK při JE Dukovany vydali na studijní cestu do slovenské Jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice a do maďarské Jaderné elektrárny Pakš. Ke skupině se připojili i hasiči či novináři.
(Ne)známé | 15. 09. 2014

V Třebíči v sobotu proběhne volejbalový turnaj. Přihlásit se může každý

Třebíčská sportovní hala bude v sobotu 20. září hostit volejbalový memoriál Jaroslava Havelky. Mužské výběry se na něj mohou přihlásit do čtvrtka.
(Ne)známé | 10. 09. 2014

Úložiště Richard – místo, kam veřejnost nemůže

Do úložiště radioaktivních odpadů v bývalém dolu Richard u Litoměřic se dostane jen málokdo. Veřejnost sem nesmí, pouze odborné skupiny. Naším průvodcem byl správce Václav Trhlík. Při příležitosti padesáti let bezpečného provozování úložiště jsme mohli vejít dovnitř.
(Ne)známé | 09. 09. 2014

Zpívající kapitán na lodi Horácko

O víkendu 13. a 14. září bude řídit loď Horácko na Dalešické přehradě zpívající kapitán Josef Zoch.
(Ne)známé | 08. 09. 2014

Dobrovolníci si zatančili se seniory v Třebíči

Parta dobrovolníků chodí každý měsíc za seniory do Domova důchodců na Koutkově ulici. Tentokrát se přidali i k hudebnímu odpoledni.
(Ne)známé | 08. 09. 2014

Tip na výlet Z Moravských Budějovic přes Horu sv. Víta do Kojetic na Moravě

Udělejte si chvilku a poznejte krásy našeho regionu. Tip je od Rostislava Nováka z Třebíče.