Rozhovor | 09. 04. 2012

Někdy jsem až moc upřímný, říká Pavel Blažek z Dukovan

Pavel Blažek je účastníkem loňské Letní univerzity, což je dvoutýdenní odborný program pro studenty technických škol, kterou pořádá ČEZ v jaderných elektrárnách. Pavlovi je 24 let a pochází z Dukovan. Letos chce dokončit vysokou školu a rád by pracoval v oblasti energetiky, nejlépe na elektrárně.
Z regionu | 09. 04. 2012

Unikátní křížová cesta v Bohuticích

V Bohuticích na Znojemsku je od roku 2007 k vidění jedinečná kulturní památka – Bohutická křžová cesta. Jedná se o soubor padesáti čtyř dřevěných soch v životní velikosti, znázorňující poslední cestu Ježíše Krista.
Z regionu | 07. 04. 2012

Tradiční Velikonoce v regionu

Hrkání, pletení žíly, křížové cesty, barvení vajíček, pečení beránků a také košty slivovic a vín – to vše patří k Velikonocům v našem regionu.
Z regionu | 07. 04. 2012

TJ Spartak na bedně

V neděli 18. března se odehrál již 11. ročník ČEZ FLORBAL CUPu, kde se střetlo osm amatérských týmů z Třebíčska.
Z regionu | 07. 04. 2012

Místo se čtyřmi padáky na stromě

Poněkud stranou hlavního turistického ruchu, nedaleko Kramolína, se nachází nedávno odhalený pomník postavený na památku seskoku čtyř parašutistů v noci ze 4. na 5. května 1944. Strohý nápis na žulovém kameni připomíná pouze začátek hrdinského činu čtyř příslušníků zahraničního odboje, kteří přiletěli bojovat za naši svobodu.
Z regionu | 04. 04. 2012

Pozvánka: Cyklistický závod Dukovanské okruhy

Dukovanské okruhy je jednodenní dvouetapový cyklistický závod, který se uskuteční v sobotu 21. dubna. Začíná se na parkovišti dukovanské elektrárny.
Z regionu | 04. 04. 2012

Někdy stačí pár vlídných slov…

Dobrovolnické centrum Oblastní charity Třebíč hledá dobrovolníky, kteří by rádi potěšili starší a nemocné lidi, projevili o ně zájem a poskytli drobnou pomoc.
Z regionu | 04. 04. 2012

Mohelenská hadcova step I - historie

Místní ji znají velmi dobře. Stává se cílem nedělních výletů i pro návštěvníky z jiných regionů. A především je v hledáčku přírodovědců. Řeč je o Mohelenské hadcově stepi. Na seznam evropských významných lokalit však vedla dlouhá cesta.
Z elektrárny | 30. 03. 2012

Elektrárna předá hasičům záchrannou plošinu

V pátek 30. března dostane od elektrárny Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina požární vysokozdvižnou plošinu, která dosáhne až do dvaceti sedmi metrů a lze jí transportovat až čtyři osoby.
Z regionu | 28. 03. 2012

Jarní stezka na Mohelenské stepi

Mohelenská step nabízí návštěvníkům jarní a podzimní stezku. Jarní stezka má pět zastávek a procházka po ní trvá asi dvě hodiny.
Z regionu | 28. 03. 2012

Údolím divoké i romantické řeky Oslavy

Mezi Náměští nad Oslavou a mlýnem Skřipina je nejkrásnější část řeky Oslavy. Vydejte se s námi do údolí divoké i romantické Oslavy.
Z regionu | 25. 03. 2012

A je to v pytli!

Divadelní hra od autorů Raye a Michaela Cooneye v režii Magdy Potůčkové s názvem A je to v pytli! zaplnila v sobotu 24. března sokolovnu v Dalešicích.
Z elektrárny | 23. 03. 2012

Budoucí operátoři se zúčastnili Dne firem v Brně

Budoucí operátoři dukovanské elektrárny se zúčastnili ve čtvrtek 15. března Dne firem, který pořádá Vysoké učení technické v Brně.
Z elektrárny | 23. 03. 2012

Pedagogové elektrofakulty na exkurzi v elektrárně

V rámci spolupráce Jaderné elektrárny Dukovany s Vysokým učením technickým v Brně se každoročně uskuteční až osm exkurzí do provozu elektrárny. V úterý 20. března přijeli na exkurzi sami vyučující.
Z elektrárny | 23. 03. 2012

Ředitel elektrárny Tomáš Žák zavítal mezi studenty

Na sérii odborných přednášek, které pro studenty vysokých technických škol organizuje Skupina ČEZ, navázal ve čtvrtek 22. března na Vysokém učení technickém v Brně i ředitel jaderné elektrárny Dukovany Tomáš Žák.
Z elektrárny | 23. 03. 2012

Návštěva z Texasu

Ve středu 14. března zavítaly na prohlídku elektrárny tři dámy zabývající se podporou technického vzdělávání mladých lidí v americkém Texasu.
Z regionu | 23. 03. 2012

Šroti z Dolních Bojanovic zabodovali

Kapela Šroti z Dolních Bojanovic se v celorepublikové soutěži Elektrika je cool probojovala na druhé místo. Zaujala porotu, ve které zasedali známí hudebníci, a získala přes dva tisíce hlasů veřejnosti, která o vítězi rozhodovala.
Z regionu | 20. 03. 2012

Studenti testovali elektromobil

Při finálovém dni technické soutěže EBEC v Brně si studenti mohli otestovat elektromobil. Zájem byl obrovský.
Rozhovor | 16. 03. 2012

Seznamme se: Vlastina Svátková alias Adriana

Vlastina Svátková se narodila na Slovensku, v současné době bydlí a pracuje v Praze. Pracovala jako redaktorka, ale pak uspěla na castingu a vstoupila do světa herectví. Hrála ve filmu Ženy v pokušení mladou Vilmu, v reklamě na Kofolu zkoušející učitelku a v českých seriálech. Na novém webu Zpravodaje se proměnila do role Adriany.