• Celý článek

    Nadace ČEZ přispěla českým neziskovkám na profesní rozvoj částkou pět milionů korun, zájem o grant trojnásobně překročil kapacitu

Z regionu | 01. 06. 2021

Svůj svátek oslavily ivančické děti s velkým jásotem na Oranžovém hřišti

Děti z blízkého sídliště i nedalekých škol a školek před pár hodinami slavnostně a s velkým pokřikem otevřely obnovené Oranžové hřiště v ulici Sportovní v Ivančicích.
Z regionu | 21. 05. 2021

Ivančicko žije!

Projekt „Podpora obcí Mikroregionu Ivančicko a společné aktivity 2020“ v Mikroregionu Ivančicko funguje díky podpoře Nadace ČEZ a Jaderné elektrárny Dukovany.
Z regionu | 12. 05. 2021

Děti z Mateřské školy Husova v Moravském Krumlově dostaly zbrusu novou zahradu s dráhou pro koloběžky

Nová dráha pro koloběžky, dřevěný altán, hřiště, basketbalové koše i házenkářské branky jsou součástí školní zahrady Mateřské školy Husova v Moravském Krumlově, která prošla výraznou proměnou. Děti ji začnou využívat hned poté, co se umožní jejich návrat zpět do školky v souvislosti s vládními opatřeními proti koronaviru.
Z regionu | 08. 05. 2021

Na kole dětem s Josefem Zimovčákem

Letos poprvé bude město Jemnice spoluorganizátorem charitativní cyklojízdy pro nadační fond Na kole dětem - nadační fond Josefa Zimovčáka. Délka trati je skoro 70 km.
Z regionu | 08. 05. 2021

Pochodem si připomněli parašutisty Adolfa Opálku a Františka Pospíšila

Poslední sobotu v dubnu se uskutečnil pochod kolem Rešic, při kterém si účastníci připomněli zdejší rodáky, hrdiny druhé světové války – Adolfa Opálku a jeho bratrance Františka Pospíšila.
Z regionu | 07. 05. 2021

Učitelé se zajímají o bezpečí v kyberprostoru

V uplynulém roce se značná část komunikace a především vzdělávání přesunula do on-line prostoru. V něm se se pohybují každý den učitelé i děti, a to v případě školáků už od první třídy.
Z regionu | 04. 05. 2021

Děkujeme za podporu Sbírky potravin!

V sobotu 24. 4. 2021 se při Sbírce potravin podařilo v obchodě TESCO Jihlava ve prospěch Oblastní charity Třebíč shromáždit 1 030,5 kg potravin a hygienického zboží.
Z regionu | 04. 05. 2021

V Dolních Dubňanech u Moravského Krumlova obnovili místní dvě nové ovocné aleje

Celkem 40 nových stromů vysázeli v obci nedaleko Jaderné elektrárny Dukovany. Jednalo se o 23 hrušní a 17 třešní. Na nákup již vzrostlých stromů přispěla Nadace ČEZ prostřednictvím oblíbeného grantu s názvem „Stromy“.
Z regionu | 01. 05. 2021

Jarní stezky s úkoly zpestřily volný čas v lockdownu

Omezení pohybu, zakázané setkávání i zavřená dětská hřiště – tím vším jsme si na jaře museli projít. Tradiční velikonoční hrkání se v obcích nekonalo už druhý rok. Aby však chlapci o tuto tradici nepřišli zcela, někde se hrkalo a klapalo jen před domem nebo na zahradě, jako třeba v Rouchovanech.
Z regionu | 13. 04. 2021

Ve Starči u Třebíče vysázeli dobrovolníci u cyklostezky další jabloně a slivoně

Od podzimu zdobí stezku pro chodce a cyklisty, která spojuje městys Stařeč a město Třebíč nově vysazené ovocné stromy. V sobotu 10. dubna se alej ovocných stromů rozrostla o další kusy.
Z regionu | 12. 04. 2021

Irena Rybníčková: Nepřestáváme pracovat, ale nevíme, co bude zítra

Když přijedete do Třebíče, nemůžete minout malebnou uličku v židovské čtvrti zapsané v Unesco, s výbornou kavárnou a pekárnou Vrátka. Kavárna se od těch, které znáte, malinko liší – obsluhují v ní handicapovaní, kteří tak mají možnost začlenit se do běžného života. A není to jenom kavárna, které zdobí logo Vrátek. Pedikúra, manikúra, koření i pekárna s vlastním vynikajícím chlebem. Jak zvládají koronakrizi nám povídala Irena Rybníčková.
Z regionu | 30. 03. 2021

O atletice v Moravském Krumlově

Zuzana Marková je tělem i duší sportovkyně. Stále usměvavá žena, rodačka z Moravského Krumlova, se věnuje atletice. V roce 1993 založila ve svém rodném městě atletický klub a dodnes ho vede a trénuje žáky. V současné době je také členka dozorčí rady Českého atletického svazu.
Z regionu | 12. 03. 2021

Díky novým notebookům z Nadace ČEZ byla některým dětem na Vysočině zpřístupněna on-line výuka

. Pomoc přišla díky sportujícím uživatelům nadační aplikace EPP Pomáhej pohybem.
Z regionu | 15. 02. 2021

Tříkrálová sbírka do pokladniček skončila, pokračuje však on-line

Tříkrálovou sbírku, kterou pořádala od 1. do 24. 1. letos po jednadvacáté Charita Česká republika, byla jiná než kdykoliv předtím.
Z regionu | 12. 02. 2021

Ženy v jádře uspořádaly svůj první webinář na téma „Je jaderná elektrárna bezpečný soused?“

Ve čtvrtek 11. února zorganizovaly Ženy v jádře (WIN Czech) svůj první webinář s názvem „Je jaderná elektrárna bezpečný soused?“. Zúčastnilo se ho na čtyřicet zájemců převážně z regionu Jaderné elektrárny Dukovany.
Z regionu | 12. 02. 2021

Zájem o štěňata za poslední rok stoupá. Koronakrize se se psy zvládá líp

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. O to víc to platí v době, kdy se skoro celý rok potýkáme se zrušenými společenskými, kulturními i sportovními akcemi. „Hodně lidí si pořídilo štěňata a tráví s nimi čas, doma i venku na procházkách. Psi ale musí poslouchat své pány, to vyžaduje trpělivost,“ říká Lucie Faltýnková ze Šemíkovic, která se ve volném čase věnuje výcviku nejen svých pěti psů, ale pomáhá lidem ze širokého okolí.
Z regionu | 11. 02. 2021

Dům dětí a mládeže v Náměšti nad Oslavou vymýšlí aktivity i v době koronavirové

Dům dětí a mládeže v Náměšti nad Oslavou rozhodně neustrnul ve svých aktivitách. Vládní protiepidemická nařízení je sice omezují, ale tito lidé jsou pověstní svou kreativitou a schopností hledat řešení v každé situaci. Díky nim tak Náměšťáci mohou vyrážet na procházkové aktivity nebo se inspirovat v domácích aktivitách na webu mitkamjit.cz. O práci, náladě i o plánech na letošní rok jsme si povídali s ředitelem DDM Náměšť nad Oslavou Petrem Krátkým.
Z regionu | 10. 02. 2021

V Rosicích zlepšuje náladu on-line projekt Rosicehrave.cz

Stanislav Oplatek ze Střediska volného času (SVČ) Rubiko v Rosicích stál u zrodu nápadu vytvořit webový portál, kde by Rosičtí našli inspiraci pro trávení času v době omezeného pohybu nebo v karanténě. Přizval další dvě rosické organizace – rodinné centrum Kašpárkov a lesní klub Přeslička, které se věnují předškolnímu vzdělávání. Vznikl web rosicehrave.cz plný tipů, ukázek, inspirace.
Z regionu | 09. 02. 2021

Abaku je zábavná forma výuky matematiky. Baví učitele, děti i rodiče

V rámci projektu MAP II se začátkem února uskutečnil webinář s pedagožkou Jaroslavou Bížovou, která využívá při výuce matematiky metodu Abaku.