Z regionu | 06. 04. 2020

Poskytnutý grant a jeho využití

Nadace ČEZ vyhlásila v minulých dnech mimořádnou pomoc neziskovým organizacím městům a obcím v rámci koronavirové krize.
(Ne)známé | 06. 04. 2020

Karolína Osičková: Jaderná inženýrka, která zpívá v orchestru s červenými ponožkami

Karolína Osičková vystudovala ČVUT v Praze - fakultu jadernou a fyzikální inženýrskou a strojní fakultu. Hned po posledních prázdninách nastoupila na Jadernou elektrárnu Dukovany. Bydlí v Moravském Krumlově. „Baví mě spousta věcí, ale rozhodně nejzajímavější je orchestr, kde zpívám. Zpěvu se věnuji asi deset let a zhruba stejnou dobu funguju s pohořelickým big bandem Red Socks Orchestra,“ říká.
Z regionu | 06. 04. 2020

V Třebíči se na stromech a keřích objevily roušky

Roušky pro kolemjdoucí zdarma. Jeden rouškovník se nachází před radnicí na Karlově náměstí, druhý je v Borovině před Domem dětí a mládeže.
Studenti | 06. 04. 2020

Martin Hlávka: Uzavření škol byl pro nás šok, ale do tří dnů jsme rozjeli výuku na dálku

Jak se učí v nouzovém stavu, co bylo nejtěžší a co naopak tato doba přinesla nového? Vzdělávání na dálku je náročné pro děti, rodiče i pro učitele. Podle ředitele Základní školy T. G. Masaryka Třebíč Martina Hlávky k tomu všichni přistupují s vysokým nasazením. Ze sborovny a kabinetů se pedagogické porady přesunuly do online prostředí, žáci vyměnili školní třídy za své pokoje a výuka probíhá díky moderním technologiím. Učit se takto dá i hudební výchova.
Z regionu | 06. 04. 2020

Mikroregion Ivančicko pomáhá v krizové situaci

Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Ivančicko se aktivně zapojuje do krizové pomoci občanům v souvislosti se šířením nemoci Covid-19. Díky grantu Krizová pomoc od Nadace ČEZ a podpoře ze strany Jaderné elektrárny Dukovany se podařilo získat finanční příspěvek ve výši 50.000,- Kč na výrobu ochranných pomůcek na 3D tiskárnách.
(Ne)známé | 03. 04. 2020

S batohem na zádech vyjíždí zdravotní sestry Domácí hospicové péče za nemocnými i nyní

Jsou v první linii, stejně jako lékaři, zdravotní sestry a další pracovníci zdravotnických zařízení. Zdravotní sestry, včetně dalších odborníků Domácí hospicové péče při Oblastní charitě Havlíčkův Brod, pečují i v těchto nelehkých časech o klienty na sklonku života a umožňují jim důstojně umírat v domácím prostředí v kruhu rodiny. Denně vyjíždí do terénu, pomáhají nemocným a jejich blízkým. Jejich práce je náročná, potýkají se s nedostatkem personálu, přesto ji v brodské Charitě dělají srdcem.
Z regionu | 03. 04. 2020

Patnáctihodinové směny na šití roušek

Do šití roušek pro seniory, ale i ostatní občany Moravského Krumlova se pustili zaměstnanci a klienti Výchovného ústavu, hasiči a spousta dobrovolníků, a to nejen z Krumlova, ale i přilehlých obcí. Díky tomu se podařilo velmi rychle dodat na 200 roušek do Domova s pečovatelskou službou, další kusy rozdali prodavačkám, prodavačům, obsluze čerpací stanice a pracovníkům dalších důležitých institucí.
Z elektrárny | 03. 04. 2020

Jaderná elektrárna na modro

Vstup do elektrárny nasvítili energetici modrou barvou, aby tak vyjádřili svoji solidaritu s osobami s PAS.
Z regionu | 02. 04. 2020

Každý přiložil ruku k dílu. Díky tomu ušili roušky pro seniory

Ve středu 25. března se Vendula Dobešová a Barbora Pokorná rozhodly, že budou šít roušky těm, kteří je stále potřebují. Obě jsou z Třebíče a chtěly pomoci právě místním, zvláště seniorům.
Studenti | 01. 04. 2020

V Dolních Dubňanech vyučují děti na dálku

Učitele ani děti v Dolních Dubňanech uzavření škol příliš nezaskočilo. Změnil se jen způsob výuky. Místo školních tříd a paní učitelky u tabule se učí ve svých pokojích a paní učitelka s nimi mluví z obrazovky počítače. Základní škola v Dolních Dubňanech má tři třídní učitelky, a tři učitelky na menší úvazek, celkem se starají o 44 dětí. O tom, jak se jim daří vzdělávat děti na dálku, jsem si povídala s paní ředitelku Zdeňkou Procházkovou.
Z regionu | 01. 04. 2020

Jak zvládají koronavirovou krizi obce v Ekoregionu 5?

Koronavirová pandemie a s tím související opatření zasáhla do životů všech. Starostové v obcích kolem Jaderné elektrárny Dukovany se pustili do zajištění ochranných pomůcek nejen pro své spoluobčany, ale také pro další obce a instituce.
Z regionu | 01. 04. 2020

Každý přiložil ruku k dílu. Díky tomu ušili roušky pro seniory

Ve středu 25. března se Vendula Dobešová a Barbora Pokorná rozhodly, že budou šít roušky těm, kteří je stále potřebují. Obě jsou z Třebíče a chtěly pomoci právě místním, zvláště seniorům.
Z regionu | 01. 04. 2020

Oblastní charita Třebíč pomáhá

Oblastní charita Třebíč nepřestává pracovat. Poskytuje veškeré služby, které umožňuje vládní nařízení. Také se zapojuje do pomoci lidem, kteří pomoc nejvíce potřebují v souvislosti s omezeními v době ohrožení nákazou COVID-19.
Z elektrárny | 01. 04. 2020

Jaderná elektrárna na modro

Vstup do elektrárny nasvítí energetici modrou barvou, aby tak vyjádřili svoji solidaritu s osobami s PAS.
Energetika | 01. 04. 2020

Zavřená Infocentra, ale elektrárny ČEZ dále žijí on-line

Virtuálně si je nyní prohlédne na 230 návštěvníků denně.
Z elektrárny | 31. 03. 2020

Pracovníci z Jaderné elektrárny Dukovany vyrábí ochranné štíty pro lékaře

Na nedostatek ochranných štítů pro lékaře, které je pomáhají chránit před nákazou koronavirem, zareagovali v minulých dnech pracovníci dukovanské elektrárny, kteří je začali vyrábět pomocí 3D tiskáren. První dodávky proběhnou právě dnes. Jako první štíty obdrželi lékaři z Dukovan a z Třebíče.
Z regionu | 30. 03. 2020

Obec Číměř díky Nadaci ČEZ pořídí ochranné pomůcky

Žádost byla vyřízena během necelých dvou dnů.
Z elektrárny | 30. 03. 2020

Nadace ČEZ spouští bleskovou Krizovou pomoc pro boj s epidemií COVID-19

Pomocnou ruku všem organizacím, městům i obcím, které chtějí přispět k boji proti současné epidemii koronaviru v České republice, podává Nadace ČEZ. Ve speciálním grantu Krizová pomoc lze jednorázově získat až 50 000 Kč. Nadace ČEZ zároveň maximálně zjednodušila administrativní proces – vše lze jednoduše vyřídit on-line.
Energetika | 30. 03. 2020

Nadace ČEZ pomůže největším českým nemocnicím

Nadace ČEZ bleskově schválila přes 3,5 milionu korun na vybavení nemocnic Thomayerova a Motol proti COVID-19.