Z regionu | 13. 04. 2020

Nadace ČEZ pomáhá na Vysočině v boji s COVID-19

Během dvou týdnů podpořila přes 650 projektů za více než 30 milionů korun. Na Vysočině pomohla mnoha obcím a organizacím tím, že zafinancovala projekty ve výši více než 1,7 milionu korun.
Z regionu | 13. 04. 2020

Rychlá pomoc od Nadace ČEZ na boj s COVID-19 na jižní Moravě

Během dvou týdnů podpořila přes 650 projektů za více než 30 milionů korun. Na jižní Moravě pomohla mnoha obcím a organizacím tím, že zafinancovala projekty ve výši více než 2 miliony korun.
Z regionu | 09. 04. 2020

Starosta obce Koněšín Jiří Chalupa o odpadech

Článků o odpadcích bylo napsáno mnoho, ale když se rozhlédnete kolem sebe, tak jich nejspíš ještě nebylo napsáno tolik, aby se někteří lidé nad svým konáním v souvislosti se zacházením s odpadem zamysleli.
Z regionu | 09. 04. 2020

Pomáhá i Zbraslav

Ve Zbraslavi u Brna zřídili krizovou linku a kroužek patchworku jede na plné obrátky i díky novým šicím strojům zakoupeným z krizového grantu Nadace ČEZ
Z regionu | 09. 04. 2020

Račice pomáhají

Račice nakoupily nový šicí stroj z krizového grantu Nadace ČEZ a našily na tisíce roušek pro své občany, ale také například pro seniory v nedaleké Diakonii CČE Myslibořice.
Z regionu | 07. 04. 2020

Nadace ČEZ pomohla klientům domova v Myslibořicích

Z regionu | 06. 04. 2020

Poskytnutý grant a jeho využití

Nadace ČEZ vyhlásila v minulých dnech mimořádnou pomoc neziskovým organizacím městům a obcím v rámci koronavirové krize.
Z regionu | 06. 04. 2020

V Třebíči se na stromech a keřích objevily roušky

Roušky pro kolemjdoucí zdarma. Jeden rouškovník se nachází před radnicí na Karlově náměstí, druhý je v Borovině před Domem dětí a mládeže.
Z regionu | 06. 04. 2020

Mikroregion Ivančicko pomáhá v krizové situaci

Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Ivančicko se aktivně zapojuje do krizové pomoci občanům v souvislosti se šířením nemoci Covid-19. Díky grantu Krizová pomoc od Nadace ČEZ a podpoře ze strany Jaderné elektrárny Dukovany se podařilo získat finanční příspěvek ve výši 50.000,- Kč na výrobu ochranných pomůcek na 3D tiskárnách.
Z regionu | 03. 04. 2020

Patnáctihodinové směny na šití roušek

Do šití roušek pro seniory, ale i ostatní občany Moravského Krumlova se pustili zaměstnanci a klienti Výchovného ústavu, hasiči a spousta dobrovolníků, a to nejen z Krumlova, ale i přilehlých obcí. Díky tomu se podařilo velmi rychle dodat na 200 roušek do Domova s pečovatelskou službou, další kusy rozdali prodavačkám, prodavačům, obsluze čerpací stanice a pracovníkům dalších důležitých institucí.
Z regionu | 02. 04. 2020

Každý přiložil ruku k dílu. Díky tomu ušili roušky pro seniory

Ve středu 25. března se Vendula Dobešová a Barbora Pokorná rozhodly, že budou šít roušky těm, kteří je stále potřebují. Obě jsou z Třebíče a chtěly pomoci právě místním, zvláště seniorům.
Z regionu | 01. 04. 2020

Jak zvládají koronavirovou krizi obce v Ekoregionu 5?

Koronavirová pandemie a s tím související opatření zasáhla do životů všech. Starostové v obcích kolem Jaderné elektrárny Dukovany se pustili do zajištění ochranných pomůcek nejen pro své spoluobčany, ale také pro další obce a instituce.
Z regionu | 01. 04. 2020

Každý přiložil ruku k dílu. Díky tomu ušili roušky pro seniory

Ve středu 25. března se Vendula Dobešová a Barbora Pokorná rozhodly, že budou šít roušky těm, kteří je stále potřebují. Obě jsou z Třebíče a chtěly pomoci právě místním, zvláště seniorům.
Z regionu | 01. 04. 2020

Oblastní charita Třebíč pomáhá

Oblastní charita Třebíč nepřestává pracovat. Poskytuje veškeré služby, které umožňuje vládní nařízení. Také se zapojuje do pomoci lidem, kteří pomoc nejvíce potřebují v souvislosti s omezeními v době ohrožení nákazou COVID-19.
Z regionu | 30. 03. 2020

Obec Číměř díky Nadaci ČEZ pořídí ochranné pomůcky

Žádost byla vyřízena během necelých dvou dnů.
Z regionu | 26. 03. 2020

ČEZ podpořil nákup šicích strojů a tím zvýšil počet ušitých roušek

Kdo má ve Vrátkách ruce, ten šije roušky, ale chyběly potřebné stroje. Pomohla Nadace ČEZ.
Z regionu | 25. 03. 2020

Martin Procházka: Nosím roušku a pracuji z domova. Lidé se navzájem podporují, to je skvělé

Martin Procházka pracuje na Jaderné elektrárně Dukovany. Kvůli nouzovému stavu má však nyní home office. Jak to zvládá? Může se i chlap naučit šít? A co dobrého si ze současného stavu můžeme vzít pro život?
Z regionu | 25. 03. 2020

Lukáš Semerád, muž mnoha zájmů a činností

Rok a půl se věnuje Lukáš parkouru, jedenáct let hledá kešky, zajímá se o dopravu a pomáhá ve farnosti v Třebíči. Přesto, že tvrdí, že není učitel, tak vyučuje na středních školách a na VUT v Brně dodělává postgraduální studium.
Z regionu | 25. 03. 2020

Ze dne na den začali v Distingu šít roušky. Dodávají obcím i jaderným elektrárnám v Dukovanech a Temelíně

Firma Disting v Dukovanech upravila svou výrobu a pustila se do šití roušek. Zájem je obrovský. Dodávají okolním obcím, ale také Jaderné elektrárně Dukovany a Temelín. Marii Cafourkovou jsem zastihla v pondělí 23. března před polednem v šicí dílně, kde na plné obrátky švadleny šily roušky, jiní žehlili, skládali. Nestihla se ještě ani nasnídat, pořád je co řešit. Když jsme spolu vedli tento rozhovor (samozřejmě v rouškách), klepali na dveře spolupracovníci a bez odkladu operativně řešili výrobní záležitosti.