Z regionu | 13. 08. 2012

Obrazem: předání šeků náměšťské farnosti a diakonii Brno

V rámci Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou šlapali hosté a zájemci na kole Nadace ČEZ pro náměšťskou farnost a diakonii v Brně. Celkem bylo rozděleno 202 018 Kč.
Z regionu | 10. 08. 2012

Známe vítěze, který půjde na koncert Kamila Střihavky

Správná odpověď na soutěžní otázku komu je zasvěcený kostel v Hrotovicích, je svatému Vavřinci.
Z regionu | 06. 08. 2012

Festival Petra Dvorského odstartoval hvězdným hostem

Letošní ročník festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou, který se koná s podporou Skupiny ČEZ, zahájil opravdu vzácný host. Byla jím Dame Kriti Te Kanawa, jejíž jméno mají příznivci opery zařazeno na ty nejvyšší příčky interpretačního umění i popularity.
Z regionu | 05. 08. 2012

Obrazem: Pouť v Pozďatíně

O víkendu 4. a 5. srpna slavili v Pozďatíně tradiční pouť. Dopoledne procházeli stárci s dechovou kapelou Horankou celou vesnici a odpoledne hráli k tanci a poslechu u kulturního domu.
Z regionu | 05. 08. 2012

Dukovany mají novou hasičárnu

V neděli 5. srpna ve 14.00 otevřeli dukovanští slavnostně novou hasičárnu. Podívali jsme se také na její vybavení.
Z regionu | 05. 08. 2012

Srpen - měsíc poutí

Srpen jako by byl měsícem poutí. První srpnový víkend patřil pouti v Kramolíně a Pozďatíně. Druhý víkend budou slavit pouť v Hrotovicích a Rouchovanech.
Z regionu | 04. 08. 2012

Soutěž o lístky na koncert Kamila Střihavky

V sobotu 11. srpna vystoupí v Hrotovicích Kamil Střihavka. Máme pro vás dvě vstupenky. Stačí odpovědět správně na soutěžní otázku.
Z regionu | 01. 08. 2012

Dolmen u Rešic

Dolmen u Rešic je první a jediný kamenný památník oběti jedné z prvních autohavárií v Československé republice s následkem smrti. Nechal jej postavit velkostatkář Goldschmidt na památku úmrtí svého syna Lea.
Z regionu | 01. 08. 2012

Rozhledna Vladimíra Menšíka na Hlíně

V dnešní době většina z nás touží po dovolené v zahraničí, ale i v České republice je spousta míst, která jsou velice atraktivní a stojí za zhlédnutí. Jedním z nich je například rozhledna Vladimíra Menšíka na Hlíně. Obec Hlína leží asi deset kilometrů od Ivančic.
Z regionu | 01. 08. 2012

Židovský hřbitov v Ivančicích patří k nejstarším u nás

Židovský hřbitov v Ivančicích je po pražském a kolínském nejstarší u nás. Málokdo o něm ví. Přitom prohlídku je možné domluvit velmi jednoduše v Informačním centru na ivančickém náměstí.
Z regionu | 01. 08. 2012

Výherci pojedou do westernového městečka

Tři úspěšní autoři článků s tipy na zajímavé výlety po regionu pojedou za odměnu do westernového městečka Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem.
Z regionu | 31. 07. 2012

Územní rozhodnutí pro část cyklostezky Třebíč – Dukovany

Od roku 2009 probíhají práce na přípravě cyklostezky z Třebíče až do obce Dukovany. Celá akce byla rozdělena do několika částí, z nichž nejdříve se plánují etapy nejblíže k elektrárně a postupně se bude cyklostezka přibližovat k Třebíči.
Z regionu | 31. 07. 2012

Vylosovali jsme vítěze – získá 2 vstupenky na festival Petra Dvorského

Správná odpověď na soutěžní otázku Odkud pochází sopranistka Kiri Te Kanawa? zní: z Nového Zélandu.
Z regionu | 31. 07. 2012

Do loupežnických skal Třebíčska

V České republice se nachází mnoho lokalit, o nichž kolují zvěsti pravdivé i nepravdivé, že v nich přebývali loupežníci zvaní lapkové, zbojníci považovaní sice za hrdinné ochránce poddaného lidu ale náturou si s prvními nezadali, a raubíři, kteří pro mrzký peníz neváhali i vraždit nebohé pocestné, kupce či zámožné šlechtice.
Z regionu | 30. 07. 2012

Ivančická pouť obrazem

O víkendu 28. a 29. července se v Ivančicích konala tradiční pouť. Dvoudenní zábavný program na nádvoří radnice, pouťové trhy a atrakce na Palackého náměstí a koncerty kapel přilákalo nejen místní.
Z regionu | 27. 07. 2012

Na Folkovky za pohodou, dobrou muzikou i charitou

Návštěvníci festivalu Folkové prázdniny si během tohoto týdne užívali pohody a kvalitní hudby, navštěvovali desítky dílen, ale také pomohli dobré věci. Na Oranžovém kole Nadace ČEZ ujeli desítky kilometrů a vyšlapali tak peníze pro opravu náměštské barokní fary a novou asistentku pro poradnu rané péče Dorea v Brně.
Z regionu | 26. 07. 2012

Meruňkový král snědl letos šedesát devět knedlíků

Letošní ročník Miroslavského meruňkobraní s Jarmarkem u Floriána provázelo příjemné letní počasí, bylo tak odměnou organizátorům, kteří v sobotu 21. července za podpory Skupiny ČEZ uspořádali již 23. ročník.
Z regionu | 22. 07. 2012

Máme pro vás dvě vstupenky na festival Petra Dvorského

Ve dnech 4. až 18. srpna se v Jaroměřicích nad Rokytnou koná 14. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Máme pro vás dvě vstupenky.
Z regionu | 22. 07. 2012

Josef Zimovčák: Kolo je kouzelná věc

V neděli 22. července od 15.00 šlapali zájemci v Náměšti nad Oslavou pro dobrou věc. Zúčastnil se také velocipedista Josef Zimovčák.