Z elektrárny | 08. 09. 2022

Hasiči v Jaderné elektrárně Dukovany slouží už 40 let

Uplynulo 40 let od první směny hasičů na Jaderné elektrárně Dukovany. Jejich hlavním úkolem je připravenost k případnému zásahu přímo na elektrárně, ale už desítky let díky jejich působení na rozhraní krajů Jihomoravského a Vysočiny zasahují také v okolí elektrárny. Během čtyř desítek let proběhla modernizace a zodolnění budovy hasičské stanice, opakovaná obměna zásahové techniky a navýšení počtu hasičů jednotky. Další modernizaci hasičské stanice plánuje ČEZ už v příštím roce.
Z elektrárny | 06. 09. 2022

Jaderná vinice bodovala

Jaderná vinice v rámci letošního ročníku prestižní soutěže Zlatý středník bodovala hned 3 krát.  
Z regionu | 05. 09. 2022

Malý festival LOUTKY zpříjemnil dětem začátek školního roku

16. ročník „Malého festivalu LOUTKY“ zahájily děti s loutkáři první školní den na Masarykově náměstí v Moravském Krumlově. Festival pokračoval o víkendu na dalších 30 místech Moravskokrumlovska, Brněnska, Znojemska i Třebíčska. Loutková představení pro malé i velké diváky odehrálo 15 divadelních společností z celé České republiky.
(Ne)známé | 05. 09. 2022

Vokální hvězda Lauren Henderson z N.Y.C. vystoupí v Národním domě

Lauren Henderson je jazzová, latin-jazzová, soulová a fusion zpěvačka a skladatelka původem z Massachusetts, která v rámci turné po ČR vystoupí v Třebíči ve čtvrtek 15. 9. 2022 od 19 hodin.
Z elektrárny | 01. 09. 2022

Nadace ČEZ pomáhá už 20 let

Dosud postavila přes 640 hřišť, osvětlila 199 přechodů a vysadila více než 107 000 stromů.
Z regionu | 31. 08. 2022

Ivančická pouť zpět na Réně

Dlouhá léta pamětníci s povzdechem říkávali: „Ty nejkrásnější poutě stejně byly na Réně“. Vzpomínky a nostalgie na poutě v této lokalitě se letos poprvé opět staly skutečností. Kulturní a informační centrum uspořádalo letos tradiční ivančickou pouť na Réně ve stejných místech, kde byla naposledy před 32 lety.
Z regionu | 31. 08. 2022

Kam v září v Ivančicích vyrazit za sportem?

Neseďte doma a vyberte si ze tří sportovních akcí - Koloběh dvojic, Běh po schodech, Ivančická hodinovka. Vezměte své přátelé a užijte si radost z pohybu.
Z elektrárny | 31. 08. 2022

Přes tři desítky studentů a studentek se v Dukovanech účastní Letní univerzity

Třicet jedna studentů ze sedmi fakult českých vysokých škol ještě před zahájením akademického roku přijelo do Jaderné elektrárny Dukovany, aby se v rámci účastnili 14. ročníku Letní univerzity.
Z elektrárny | 30. 08. 2022

Filmovým zážitkům v letím autokině u Jaderné elektrárny Dukovany přálo počasí i návštěvníci

Krásné teplé letní počasí, které převážně provázelo letošní filmové víkendy, přivedlo do největšího autokina u nás stovky diváků. Návštěvníci v rámci šesti filmových večerů zhlédli celkem osm českých filmových komedií, mezi kterými opět nechyběla ani pohádka pro děti. Na podporu technického vybavení dalešické lodní dopravy návštěvníci přispěli částkou přes devadesát tisíc korun.
Studenti | 29. 08. 2022

David Kopřiva: Chtěl jsem vidět elektrárnu na vlastní oči

Letní univerzita je stáž pro studenty vysokých škol, kteří jsou zapálení do jaderné energetiky.
Z regionu | 29. 08. 2022

Energie pro kulturu v Třebíči – festival plný skvělé muziky i divadel a také podpory regionálním spolkům

Partička nebo Michal Hrůza a kapela Hrůzy to byly hlavní lákadla festivalu, který podpořil známé umělce, ale i regionální kapely. Kromě toho přinesl festival více než 100 tisíc tanečnímu souboru ZUŠ Třebíč a třebíčské kultuře na Městské slavnosti.
(Ne)známé | 27. 08. 2022

V Ivančicích budují přestupní terminál a parkovací dům

Od ledna probíhají práce na výstavbě nového parkovacího domu na ulici Pod Rénou v Ivančicích. Parkovací dům je první částí plánovaného přestupního terminálu, který se podle platného územního plánu umisťuje k vlakovému nádraží.
(Ne)známé | 26. 08. 2022

Pracovníci s mládeži proniká do tajů deskovek a únikovek

V druhé polovině června se ve Středisku volného času v Ivančicích uskutečnil školicí kurz pro pracovníky s mládeží, který byl součástí projektu vzdělávací mobility Upgrade deskovky a escape room v neformálním vzdělávání.
Z regionu | 25. 08. 2022

Hrabalovská noc v dalešickém pivovaru

První srpnový pátek potkali návštěvníci dalešického pivovaru Francina, Maryšku, správní radu i hlučného Pepina. Konala se tu Hrabalovská noc.
(Ne)známé | 25. 08. 2022

Tábor pro mladé fotbalisty

V červenci uspořádal se svým týmem předseda FC Moravský Krumlov Martin Žák fotbalový kemp pro padesát dětí. Konal se jak jinak než na fotbalovém hřišti. To poskytuje výborné zázemí včetně restaurace, kde se děti stravovaly.
Z regionu | 25. 08. 2022

Děti se učily, jak přežít v přírodě

Pro děti zaměstnanců 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská uspořádala Štěpánka Tříletá se svým týmem během letních prázdnin dva tábory.
(Ne)známé | 25. 08. 2022

Výstava Tunelem do 20. století

V srpnu otevřeli v Moravském Krumlově na zámku výstavu v zámeckém tunelu, která konfrontuje poselství Slovanské epopeje s osudy ideálů a lidí ve 20. století.
(Ne)známé | 24. 08. 2022

Rozloučení s prázdninami aneb Hledání ztraceného pokladu

V sobotu, 27. srpna 2022, se v areálu třebíčského zámku rozloučíme s prázdninami.
Z elektrárny | 24. 08. 2022

Festival Energie pro kulturu zavítá do Třebíče

Hudebně-divadelní festival Energie pro kulturu zavítá 25. a 26. srpna do Třebíče na Podzámeckou nivu.