Z regionu | 23. 05. 2022

O víkendu bude znít v zámeckém areálu vážná hudba

O víkendu 27. – 29. 5. 2022 se v zámeckém areálu v Třebíči uskuteční již 2. ročník festivalu vážné hudby Svátky hudby s Václavem Hudečkem. Festival se koná pod záštitou Mgr. Vítězslava Schreka – hejtmana Kraje vysočina a Mgr. Romana Fabeše – náměstka hejtmana Kraje Vysočina.
Z elektrárny | 23. 05. 2022

Lokality českých jaderných elektráren prošly prověrkou

Výběr lokalit pro stávající i nové jaderné bloky v České republice byl správný a odborníci při něm použili aktuální a správné metody. Takový je předběžný závěr mezinárodní prověrky, kterou si vyžádal ČEZ prostřednictvím Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.
Z regionu | 22. 05. 2022

Galerie Fšem uvede třebíčskou umělkyni Terezu Krejčí

V Galerii Fšem v prostorách kavárny Vzpomínka bude od 13. května do 17. června 2022 vystavovat třebíčská umělkyně Tereza Krejčí. Výstava s názvem #BeCool bude zahájena vernisáží v pátek 13. května od 17 hodin, na níž zahraje lokální kapela Aira Zoe.
Z regionu | 20. 05. 2022

Osobní asistence Třebíč jezdí za klienty s novými automobily díky Nadaci ČEZ

Oblastní charita Třebíč získala štědrý příspěvek na nákup nových osobních automobilů od svého dlouhodobého partnera ČEZ, JE Dukovany. Auta budou využívat zaměstnanci Osobní asistence nejen pro dojíždění za klienty do jejich místa bydliště, ale také pro doprovázení klientů k lékaři, na úřady, na nákup či na různé společenské, sportovní a kulturní akce.
Z elektrárny | 20. 05. 2022

Stovka dobrovolníků z Dukovan se zapojila do práce pro neziskovky

Do další etapy dobrovolnické akce Čas pro dobrou věc se zapojilo na sto zaměstnanců z Jaderné elektrárny Dukovany. Zahradničili, opravovali, čistili přehradu, uklízeli či jinak pomáhali osmi neziskovým organizacím včetně škol na Vysočině a v Jihomoravském kraji.
Z elektrárny | 18. 05. 2022

Sokolí pár v Dukovanech opět vyseděl čtyřčata, pro každý blok jedno

Když sokolí mláďata, tak čtyři. To je zřejmě přesvědčení mladého sokolího páru v Jaderné elektrárně Dukovany, který hnízdí na 125 m vysokém ventilačním komíně.
Energetika | 18. 05. 2022

Jaderné ženy se sešly ve Veverské Bítýšce

Ve čtvrtek 16. května se do Veverské Bítýšky sjely členky sdružení WIN Czech. Čekal je zajímavý celodenní program. Prohlédly si ozařovnu Bioster a také navštívily nedaleký hrad Veveří.
Z regionu | 17. 05. 2022

Rodiny ve Valči vysázely na hrázi rybníka 50 vzrostlých dubů

Nápad zasadit na hráz valečského rybníka stromy vznikl asi před dvěma lety. To, když zastupitelé vzpomínali, jak si v těchto místech jako děti hrávaly pod duby. Myšlenka byla zhmotněna také díky Nadaci ČEZ, která prostřednictvím grantu „Stromy“ podpořila výsadbu částkou 150 tisíc korun.
Z elektrárny | 16. 05. 2022

Dukovany a Temelín čeká seizmická prověrka

Mise pod hlavičkou Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) má za cíl potvrdit vhodnost a bezpečnost lokalit českých jaderných elektráren.
Z elektrárny | 13. 05. 2022

Nadace ČEZ podpořila nákup vybavení pro policisty Speciální jednotky Dukovany

Z nadačního příspěvku ve výši 900 000 korun bylo v průběhu loňského roku a počátkem letošního roku pořízeno moderní vybavení potřebné pro zkvalitnění výcviku a výkonu služby policistů zařazených ve speciální jednotce Dukovany.
Z elektrárny | 09. 05. 2022

Svátek matek oslavily ženy z regionu v Jaderné elektrárně Dukovany

Setkání vzácných dam, které zastávají pozice starostek či místostarostek, ředitelek škol a neziskových organizací, se uskutečnilo v Jaderné elektrárně Dukovany. Důvod byl zřejmý, a to oslava Dne matek, který připadá na druhou květnovou neděli.
Z regionu | 07. 05. 2022

Nablýskaní krasavci zahájili v Třebíči veteránskou sezónu

Majitelé historických vozidel zahájili už tradičně veteránskou sezónu. Poslední dubnovou sobotu se sjeli na parkoviště u plaveckého areálu na Polance v Třebíči.
Z regionu | 07. 05. 2022

Osmdesát let od atentátu na říšského protektora R. Heydricha. Rešice připravují vzpomínkové setkání

Letos uplyne 27. května přesně osmdesát let od provedení atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tuto událost si připomenou v obci Rešice ležící na hranicích Vysočiny a jižní Moravy na den přesně.
Z elektrárny | 06. 05. 2022

Energetiky v Dukovanech čeká největší preventivní cvičení letošního roku

Spuštění akustických sirén, svolání havarijního štábu elektrárny a vyhlášení ukrytí osob čeká v pondělí 9. května pracovníky Jaderné elektrárny Dukovany.
Z elektrárny | 05. 05. 2022

Infocentrum elektrárny Dukovany přilákalo k návštěvě i bobra evropského

Zájem o prohlídky Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany je od jeho březnového znovuotevření z řad základních i středních škol tak velký, že jsou všechny termíny do konce června už téměř obsazené. Navzdory tomu na prohlídku zavítal i bobr evropský, kterého našli pracovníci ostrahy elektrárny v brzkých ranních hodinách před vchodem do infocentra. Přivolaní hasiči smířlivého bobra odchytili a odvezli zpět do jeho působiště.
Z elektrárny | 04. 05. 2022

S aplikací EPP už pomáhá téměř 600 tisíc Čechů. Za 7 let rozdělili přes 160 milionů korun

Udělat něco pro své zdraví, a přitom podpořit potřebné. Už sedm let dobrý pocit z pohybu a pomoci druhým propojuje do jednoho zážitku sportovně-charitativní aplikace EPP-Pomáhej pohybem.
Z elektrárny | 02. 05. 2022

Elektrárenští hasiči mají dva nové vozy pro zásah v okolí Jaderné elektrárny Dukovany

Přes padesát zásahů v okolí Jaderné elektrárny Dukovany absolvovali v uplynulém roce elektrárenští podnikoví hasiči. Počet zásahů, ke kterým jsou dukovanští hasiči povoláni krajským dispečinkem HZS každý rok stoupá.
Z regionu | 01. 05. 2022

Na návštěvě v Babicích u Rosic

Od Jaderné elektrárny Dukovany se v téměř stejné vzdálenosti nacházejí dvoje Babice. Jedny na Třebíčsku a ty druhé jsou Babice u Rosic. Právě tam jsme se tentokrát vydali za starostou Vladimírem Blažejovským.
(Ne)známé | 01. 05. 2022

Otužování je moje malá závislost, říká Martina Boková

Trendem posledních let je otužování. A to nejen ve formě studené sprchy, ale také koupání v zimních měsících v rybníku, na koupališti nebo doma v bazénech.