• Celý článek

    Třetí vlna ekologizace elektráren probíhá. Do zlepšení parametrů ČEZ investuje odhadem až 10 miliard korun

Z regionu | 05. 03. 2020

V Náměšti se otevírá cyklus Mikrofon pro tebe, prostor pro všechny amatérské tvůrce

Nový cyklus Mikrofon pro tebe je příležitostí pro všechny zpěváky, muzikanty, básníky a jiné umělce představit svoji tvorbu veřejnosti a vyzkoušet si prkna, která znamenají svět.
Z elektrárny | 04. 03. 2020

Současné počasí Dukovanům svědčí

Výroba elektřiny v Jaderné elektrárně Dukovany dosahuje v těchto dnech díky počasí maximální účinnosti.
(Ne)známé | 03. 03. 2020

Do Třebíče přijede unikátní digitální dílna

Na dva dny, 1. a 2. dubna zavítá do Třebíče unikátní mobilní digitální dílna FabLab Experience, kterou provozuje Vysoké učení technické v Brně.
Z regionu | 28. 02. 2020

Školka a škola v Tavíkovicích: Jsme jedna velká rodina

Mateřská a základní škola v Tavíkovicích je sice malá, ale o to více v ní dbají na dobré vztahy mezi dětmi a rodiči. V jedné budově se potkávají děti od dvou a půl let až do jedenácti. Paní učitelky ze školky vyučují výtvarnou a hudební výchovu na prvním stupni.
Z elektrárny | 27. 02. 2020

Barevný svět opět v jaderce se svými výtečnými snídaněmi

Již podruhé si ráno přivstali, aby přivezli dukovanským pracovníkům čerstvé snídaňové pochoutky přímo do jaderné elektrárny. Klienti a pracovníci Denního centra Barevný svět z Třebíče zavítali na konci února do Dukovan a opět během dvou hodin vyprodali veškeré přivezené zásoby. Tržba z prodeje dosáhla téměř 15 000 Kč.
Energetika | 27. 02. 2020

ČEZ ESCO: Česká pošta Security bude díky novým elektromobilům jezdit „Bezpečně a bez emisí“

Vozový park společnosti Česká pošta Security (ČPS) se rozrůstá o dva nové elektromobily. Obohatí jej dvojice vozů typu Renault Kangoo Z.E. Dceřiná společnost České pošty tak díky přechodu na čistší formu přepravy bude šetrnější k životnímu prostředí.
(Ne)známé | 23. 02. 2020

Historickým městem roku Jihomoravského kraje se staly Ivančice

Město Ivančice se stalo vítězem regionálního kola soutěž Historické město roku 2020. Postupuje tak do kola celostátního, kde se utká o titul s dalšími městy.
Z regionu | 23. 02. 2020

Učitelky navštívily Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany

Jak může škola spolupracovat s jadernou elektrárnou a jak vypadá modernizované Infocentrum? To vše zjistily učitelky mateřských a základní škol z Moravskokrumlovska na pracovním setkání skupiny pro polytechnické vzdělávání ve středu 12. února přímo v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany.
Rozhovor | 20. 02. 2020

V soutěži Lego Robot bodovali gymnazisté z Třebíče

Druhého ročníku soutěže Lego Robot se zúčastnilo 37 dvoučlenných týmů ze sedmnácti základních škol a víceletých gymnázií na Vysočině.
Rozhovor | 20. 02. 2020

Řešíte spory? Soud není jediné řešení. Zkuste mediaci

Spory mezi lidmi tu jsou odjakživa. Pokud však překročí určitou mez, cesta vede k soudu. Jenže české soudy jsou zahlcené. Další možností je mediace. Ta bývá úspěšná v 80 % případů. Lenka Kijová je právnička a zároveň zapsaná mediátorka. Na Vysočině jsou pouze 4 zapsaní mediátoři, tři v Jihlavě a jeden v Třebíči.
Z regionu | 20. 02. 2020

Třebíčská whisky rozšířila seznam regionálních produktů

Seznam výrobků, které mají právo nosit značku Vysočina regionální produkt, rozšířila Trebitsch single malt whisky. Rozhodla o tom odborná porota.
Energetika | 20. 02. 2020

Už přes 360 000 zákazníků ČEZ Prodej pomáhá chránit stromy díky elektronickému vyúčtování

V loňském roce se pro ekologičtější variantu účtování prostřednictvím portálu ČEZ ON-LINE rozhodlo přes 85 tisíc zákazníků. Celkově tak papírovým vyúčtováním již dalo sbohem zhruba 360 000 klientů ČEZ Prodej. Každoročně tím ušetří 10,3 tuny papíru, což představuje 247 vzrostlých stromů.
Z regionu | 18. 02. 2020

Energetické Třebíčsko: Pracujeme na rozvoji energetického regionu

Na začátku února se uskutečnila valná hromada Energetického Třebíčska za účasti ředitele divize jaderná energetika ČEZ Bohdana Zronka a výkonného ředitele společnosti Elektrárna Dukovany II Martina Uhlíře na zámku v Dukovanech.
(Ne)známé | 16. 02. 2020

Evakuační podložky zvyšují bezpečnost seniorů

Od letošního roku jsou všechna lůžka v třebíčském domově pro seniory na Koutkově a Kubešově ulici vybavena evakuačními podložkami.
Z regionu | 16. 02. 2020

Masopustní veselí

Letošní první masopustní průvody zahájily hned z kraje února v Dukovanech a v Petrovicích u Moravského Krumlova.
Z elektrárny | 14. 02. 2020

Poutník Ondra „Ondera“ Herzán ušel 3 333 km do Santiaga a pokračoval dál

Další z cestovatelských besed se včera odehrála v infocentru JE Dukovany. Ondra Herzán z Třebíče (36) vyprávěl o své životní cestě, kterou absolvoval v druhé polovině loňského roku. Ušel celkem 3 600 km za 114 dnů pěší cestou z Brna do známého Santiaga a dále do portugalského Porta. Předal posluchačům neuvěřitelné zážitky z cesty, které doplnil fotografiemi i krátkým videem.
Z regionu | 13. 02. 2020

Karneval v Nemocnici Třebíč

Maškarní karneval pro děti zaměstnanců třebíčské nemocnice připravil v neděli 9. února Dům dětí a mládeže Třebíč ve svých prostorách. Sál se proměnil v Cirkus Bumberto. Celé nedělní odpoledne se děti bavily a soutěžily se dvěma klauny – Augustem, Bonifácem a ředitelem cirkusu.
Studenti | 12. 02. 2020

Oranžová značka stále táhne – studenti sní o kariéře v ČEZ

Skupina ČEZ získala hned tři prvenství v Anketě TOP Zaměstnavatelé, v níž hlasují studenti českých vysokých škol. Po čtyřech letech se vrátila na pozici absolutního vítěze s titulem Jasná volba.
Z elektrárny | 11. 02. 2020

4. blok opět vyrábí

Dnes v noci v Jaderné elektrárně Dukovany energetici obnovili výrobu elektrické energie na čtvrtém výrobního bloku. Blok byl plánovaně odstaven na koncem prosince pro výměnu paliva, pravidelné servisní činnosti a kontroly zařízení.