Z regionu | 29. 11. 2021

Advent zahájily obce a města regionu JE Dukovany rozsvícením adventních věnců, vánočních stromů i betlémů

Na 40 vánočních stromečků z celkových 372, které letos v České republice podpořila Skupina ČEZ, se o víkendu rozsvítilo přímo v okolí Jaderné elektrárny Dukovany. I přes omezený kulturní program si první rozsvícení nenechaly ujít desítky občanů, kteří společně s tóny tradičních písní vytvořili tu pravou vánoční atmosféru, kterou doplnila víkendová sněhová nadílka.
Z regionu | 25. 11. 2021

Vedrovický průvod s lampióny

V předvečer státního svátku 17. listopadu se za setmění sešli Vedrovičtí před obecním úřadem. Ti nejmenší drželi lampióny, které svítily nejrůznějšími barvami.
Z regionu | 22. 11. 2021

Halloweenské stezky odvahy

Na mnoha místech regionu uspořádaly obce a spolky setkání spojené s dlabáním dýní, soutěžemi o nejhezčí halloweenskou dýni a nechyběla ani stezky odvahy s čarodějnicemi, duchy a svítícími dýněmi.
Z regionu | 12. 11. 2021

Oranžový den v Rosicích

S netradičním nápadem přišly děti ze Základní školy v Rosicích – rozhodly se upořádat si ve škole 2. listopadu Oranžový den.
Z regionu | 11. 11. 2021

Díky grantu Nadace ČEZ se do naší krajiny vrátilo už téměř 108 000 stromů

Podzimní výsadby v obcích jsou v plném proudu. V těchto dnech sází stromy například ve Vedrovicích nebo v Miroslavi na jižní Moravě.
Z regionu | 09. 11. 2021

Oslavanský pochod za světýlkem

Na první listopadový pátek připravil Dům dětí a mládeže a Kulturní informační středisko Oslavany Pochod za světýlkem.
Z regionu | 04. 11. 2021

Moravský Krumlov a Ivančice jsou family friendly

V říjnu převzal místostarosta Moravského Krumlova Zdeněk Juránek společně s koordinátorkou rodinné politiky města Vladimírou Šulcovou certifikát, který potvrzuje, že Moravský Krumlov je family friendly město, tedy, že podporuje prorodinnou politiku a daří se mu to.
Z regionu | 04. 11. 2021

Starosta Mohelna: Příští rok otevřeme nové zdravotní středisko

V Mohelně se pustili do rozsáhlé rekonstrukce zdravotního střediska. Na stavbu chodí každý den starosta Jiří Šanda, aby zkontroloval, jak se práce posouvají dopředu. V Mohelně bydlí na třináct set obyvatel, mají mateřskou školu, velkou základní školu s prvním a druhým stupněm sa jsou spádovou obcí.
Z regionu | 01. 11. 2021

Oranžový den v Rosicích

S netradičním nápadem přišly děti ze Základní školy v Rosicích – rozhodly se upořádat si ve škole 2. listopadu Oranžový den.
Z regionu | 26. 10. 2021

Hned dvě nová oranžová hřiště mají ve Valči u Třebíče. Jedno pro mrňata a druhé pro teenagery

Nadace ČEZ podpořila výstavbu obou hřišť celkovou částkou 650 tisíc korun.
Z regionu | 22. 10. 2021

Dobrovolníci z Dukovan pomáhali s obnovou lesa na Vysočině

Energetici nakoupili a vysadili 2 000 sazenic buku, dubu a javoru v odlesněné a vysychající lokalitě Heraltice na Vysočině.
Z regionu | 21. 10. 2021

V Rešicích připravili halloweenskou stezku

V pátek 15. října se do Rešic sjely desítky dětí s rodiči na Halloweenskou stezku.
Z regionu | 21. 10. 2021

Do letošní sbírky Koláč pro hospic se zapojilo více než 30 firem

Tradiční sbírkově-propagační akce Oblastní charity Třebíč Koláč pro hospic, která se uskutečnila ve středu 6. 10. 2021, skončila úspěchem. Zapojilo se do ní více než 30 firem z třebíčského okresu a v pokladničkách se podařilo shromáždit krásných 175 222 Kč. Výtěžek poslouží k rozvoji služeb Domácího hospice sv. Zdislavy Třebíč.
Z regionu | 19. 10. 2021

Pod věžemi elektrárny se konalo první jaderné vinobraní

V pátek 15. října odpoledne se uskutečnilo pod věžemi Jaderné elektrárny Dukovany první jaderné vinobraní. Po třech letech starostlivé péče o jaderný vinohrad sklidili energetici doslova své ovoce.
Z regionu | 19. 10. 2021

Rodiče malých dětí v Boskovštejně navrhli rekonstrukci dětského hřiště

V průběhu září došlo po téměř dvacetiletém provozu k rekonstrukci dětského hřiště. Rodičům i vedení malebné obce na Znojemsku se díky podpoře Nadace ČEZ podařilo zabezpečit dětem bezpečné dovádění při hrách na hřišti.
Z regionu | 18. 10. 2021

Jiří Kostelník: Jsem blázen do starých fotografií a miluju divadlo

Divadelní ochotník, skvělý vypravěč a také pamětník, kterému se podařilo shromáždit na dva tisíce fotografií ze života Mohelna, výstavby přehrady na řece Jihlavě a také jejího okolí. Pravidelně fotografie zveřejňuje i s komentářem na svém facebookovém profilu.
Z regionu | 17. 10. 2021

Vracíme stromy do nemocnice

Během sobotního dopoledne 9. října bylo v areálu třebíčské nemocnice zasazeno 23 sazenic stromů. Stinné prostředí do budoucna zajistí nyní tříleté buky a javory.
Z regionu | 14. 10. 2021

Chirurgové z celé republiky se jezdí učit do Třebíče

Školení toho, jak se laparoskopicky operuje tlusté střevo, proběhlo 7. října v třebíčské nemocnici. Přímo na operačním sále a současně online v edukační místnosti sledovalo zkušené operatéry primáře chirurgického oddělení Jana Cagaše a jeho kolegu Jiřího Jeřábka 7 chirurgů z celé České republiky.
Z regionu | 30. 09. 2021

Lipník. Obec, které daly jméno lípy. Dodnes si to místní připomínají

Není tak složité uhodnout původ názvu obce Lipník u Hrotovic. První obydlí, spolu s kostelem sv. Jana Křtitele, vyrostla na místě, kde rostly lípy.