Z regionu | 27. 11. 2019

Vánoční stromky ve městech a obcích po celé republice se letos opět rozzáří díky energii Skupiny ČEZ

Celorepublikovou kampaní „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“ a videoprojekcí na vybraných elektrárnách přispěje největší energetická firma v zemi už podruhé ke kouzelné atmosféře adventu a Vánoc. Detailní informace o tom, kde proběhnou rozsvícení vánočních stromů, najdete na webové stránce www.cez.cz/vanoce.
Z regionu | 26. 11. 2019

Advent zahájili v Jamolicích

Trošku s předstihem se zahajoval adventní čas v Jamolicích. Od 16:00 hodin, v sobotu 23.11., probíhalo slavnostní Rozsvícení vánočního osvětlení. Setkání zahájila starostka obce, přivítala všechny přítomné, popřála všem klidný adventní čas, kdy si mají lidé odpouštět a srovnat myšlenky před nadcházejícím vánočním časem.
Z regionu | 19. 11. 2019

Panské Dubenky se pyšní zbrusu novým dětským hřištěm, jehož výstavbu podpořila Nadace ČEZ

Rodina Oranžových hřišť v Kraji Vysočina se rozrostla. Nejnovější Oranžové hřiště se nachází v obci Panské Dubenky. Celkové náklady na jeho výstavbu se vyšplhali na 325 tisíc korun. Nadace ČEZ na jeho realizaci přispěla částkou 150 tisíc korun. Ostatní finanční prostředky šly z rozpočtu města.
Z regionu | 19. 11. 2019

Po nově obnovené naučné stezce v Moravském Krumlově se prošli první turisté

V neděli 17. listopadu otevřeli v Moravském Krumlově znovuobnovenou Naučnou stezku Krumlovsko-rokytenské slepence. Komentované procházky od prvního panelu u zámku až po pátý panel u kaple sv. Floriána se zúčastnilo na čtyřicet turistů. Průvodci stezky byli duchovní otcové Petr Slavík a Petr Matuška.
Z regionu | 18. 11. 2019

Ve Skalici na Znojemsku obnovili místní občané i děti ovocnou alej pro další generace

V pátek 15. 11. 2019 prováděla odborná firma výsadbu ovocných stromů podél nezpevněné polní cesty v lokalitě „Pod výhonem“. V minulosti zde alej už byla, stromy ale stářím uschly. Na pořízení 52 kusů sazenic jabloní, hrušní, slivoní a třešní přispěla Nadace ČEZ grantem Stromy ve výši 137 731 korun.
Z regionu | 14. 11. 2019

Energetici z Dukovan nakoupili a vysadili 3 500 sazenic olší a jedlí v odlesněné a vysychající lokalitě Heraltice na Vysočině

Déšť ani sníh nezhatil plán výsadby sazenic v lokalitě Heraltice, která byla záměrně vybrána z důvodu mimořádně důležité vodohospodářské funkce lesů v této oblasti.
Z regionu | 10. 11. 2019

Sametovou revoluci si připomenou procházkou i přednáškou

Výročí Sametové revoluce si v Moravském Krumlově připomenou hned dvěma akcemi – 29. listopadu přednáškou docenta Michala Stehlíka na téma Mýty a realita Sametové revoluce a 17. listopadu otevřením znovuobnovené Naučné stezky Krumlovsko-rokytenské slepence.
Z regionu | 30. 10. 2019

Lipník a Lhánice si vysázely nové aleje listnáčů

Do podzimní etapy výsadby stromů se s chutí a nasazením zapojily dvě malé obce na Třebíčsku. Nákup sazenic lip a ovocných listnáčů podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantu Stromy.
Z regionu | 29. 10. 2019

Na Jižní Moravě v obcích Medlovice a Biskoupky se zapojili do sázení stromů

Poslední říjnový víkend byl v jihomoravských obcích Medlovice a Biskoupky ve znamení výsadby stromů. Oba projekty podpořila Nadace ČEZ, prostřednictvím grantového řízení Stromy celkovou částkou téměř 177 000 korun.
Z regionu | 23. 10. 2019

Orlovna Šlapanice se proměnila v moderní sportovní centrum

Na první pohled „tradiční Orlovna“ nahozena do čisté bílé uvnitř velmi mile překvapí. Po celkové rekonstrukci, na kterou přispěla i Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Podpora regionů, zde najdete dvě tělocvičny, bowlingovou dráhu, restauraci a vinárnu.
Z regionu | 15. 10. 2019

Uživatelé EPPky pomohli pohybem Zakřanům k naučné stezce

Ke vzdělávání dětí i dospělých slouží nová naučná stezka mezi jihomoravskými obcemi Zakřany a Zbýšov u Brna.
Z regionu | 14. 10. 2019

Běžci a jejich rodiny u „priglu“ nešetřily energií pro dobrou věc

Za mlhavého oparu odstartoval v sobotu jubilejní desátý ročník běžeckého závodu okolo brněnské přehrady a současně s ním i letošní poslední „charitativní šlapání“ na handbicích Nadace ČEZ. Neziskové organizace Grains of sand a Komunitní centrum pro válečné veterány z Brna si rozdělily celkový výtěžek 100 945 korun.
Z regionu | 08. 10. 2019

Zaměstnanci JE Dukovany podpořili Kavárnu v pohybu

Ve čtvrtek 3.10.2019 předala Dana Koišová z JE Dukovany Vrátkům symbolický šek v hodnotě 30 000,- Kč od Nadace ČEZ.
Z regionu | 08. 10. 2019

Mateřská škola, základní škola a dětský domov Ivančice slavily

125 let ve službách handicapovaných dětí – tak lze stručně vyjádřit působení ivančické školy, která svůj název změnila několikrát, ale zaměření na ty, kterým osud nepřál, nikdy.
Z regionu | 08. 10. 2019

Parčík u vrby a Drakiáda v Jamolicích

Slunečné odpoledne v neděli 6. října si užili všichni, kdo přišli na slavnostní otevření Parčíku u vrby, které bylo spojené s Drakiádou. Parčík bude sloužit k odpočinku i k zábavě a ukrátí chvilku všem, kteří budou čekat na autobusové spojení.
Z regionu | 03. 10. 2019

Pokladničky rozpečetěné - frézka bude

Den Charity trochu jinak, který proběhl za podpory Města Třebíče, účinkujících a sponzorů Oblastní charity Třebíč dne 25. 9. 2019 na Karlově nám., podpořili svojí účastí také senátorka Hana Žáková a náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk. Dlouholetým partnerem Oblastní charity Třebíč je také JE Dukovany.
Z regionu | 27. 09. 2019

V Domovince bylo dvojnásob veselo

Léto končí, ale v Domovince to nebyl důvod, aby kvůli tomu smutnili. V pátek 20. 9. 2019 se sice rozloučili s létem, ale vzali to vesele. Pozvali si hudebníka a zpěváka Luigiho Bendu, jehož písničky nenechaly klienty ani pracovníky v klidu sedět na židlích a v křeslech, ale vytáhly je na improvizovaný taneční parket otáčet se a pohupovat v rytmu hudby a zároveň si s chutí známé písničky i zazpívat.
Z regionu | 26. 09. 2019

Běh městem Hrotovice

V sobotu 21. 9. 2019, za velmi příjemného počasí, se amatérští běžci zúčastnili VI. ročníku běžeckého závodu ulicemi města Hrotovice.
Z regionu | 23. 09. 2019

V Domovince bylo dvojnásob veselo

Léto končí, ale v Domovince to nebyl důvod, aby kvůli tomu smutnili. V pátek 20. 9. 2019 se sice rozloučili s létem, ale vzali to vesele.