Z regionu

Třebíč ocenila sportovce za rok 2023

24. 03. 2024

V pátek 22. března se konal slavnostní večer s vyhlášením výsledků ankety Sportovec Třebíče 2023.

Vítězům předali ocenění starosta Třebíče Pavel Pacal a místostarosta Pavel Franěk, který má sport ve své gesci. Slavnostním večerem a samotným vyhlašováním prolínala hudební vystoupení kapely The cello boys a taneční skupiny MOTUS a MAGNIS.
Andrea Klementová
Během programu vyhlásil moderátor večera Drahoslav Menčík v deseti kategoriích čtrnáct jednotlivců, šest družstev a 1 sportovní akci. Nejdříve se oceňovali sportovci, kteří se dostali do síně slávy třebíčského sportu. Sem přibyl bývalý český fotbalový obránce Ivan Novák, hokejový obránce a trenér Miloslav Ošmera in memoriam a strůjce úspěchu ženské házené František Dusil. Další ocenění získal bývalý hokejista Libor Havlíček a cyklista Jiří Svoboda, jako poděkování za celoživotní práci v tělovýchově a sportu.

V kategorii veteráni zvítězil Petr Mejzlík. Ten dosáhl nejlepších výsledků v kvadriatlonu. V kategorii trenér zvítězil Pavel Jozek, jako trenér baseballu a jako sportovní akce roku bylo vyhlášeno mistrovství Evropy v baseballu mužů, EUROBASEBALL 2023.

Mezi družstvy mládeže se na první místo dostali junioři do 21 let, baseball, Nuclears Třebíč, druhé místo získal TJ Spartak Třebíč, triatlon – mládež a třetí místo také TJ Spartak Třebíč, atletika – dorostenky. Mezi dospělými družstvy zvítězili hokejisté - muži SK Horácké Slavie, druzí se umístili muži – baseball, Nuclears a na třetím místě ženy – požární sport, SDH Budíkovice.

V kategorii jednotlivci – mládež zvítězil Ondřej Loupal, atletika, TJ Spartak Třebíč, na druhém místě je členka klubu Thai Box Devils Třebíč Isabella Čechová, na třetím místě plavkyně TJ Spartak Třebíč, Marie Magdalena Davidová.

Jednotlivci – dospělí mají na prvním místě plavkyni ve studené vodě, Andreu Klementovou z Klubu ledních medvědů, na druhém místě Adama Havlíčka, atletika, TJ Spartak Třebíč a na třetím místě Martina Dočekala, hokej, SK Horácká Slavia Třebíč. Sportovní hvězdou Třebíče byl zvolen hokejista Karel Vejmelka, který v současnosti hraje za Arizona Coyotes, v kanadsko-americké NHL.