17. 10. 2017

V utkání 5. kola Národní ligy měli Snipeři v Bystřici jasně navrch, kromě malého výpadku ve druhé třetině kontrolovali zápas a přivezli si jasné vítězství v poměru 6:12.

V základní sestavě chyběli pouze kapitán Dlabač a Macálka. Nicméně touha navázat na minulé vydřené vítězství v Horní Suché byla veliká.

Prvních 7 minut utkání se oba celky rozehrávaly a čekaly na chyby soupeře, ale již od počátku bylo jasné, že Snipeři mají navrch. V osmé minutě to potvrdil Krejčí střelou od mantinelu. Ve 14. minutě po chybě ovšem soupeř srovnal. Do konce třetiny Snipeři, ale žádné další větší zaváhání nedopustili a po gólech Saláka, Mátla a Vlacha vyhráli první část 4:1.

Druhá třetina byla o poznání horší. Byť během prvních dvou minut stihli skórovat Kuželka a Blažek, tak v dalším průběhu celý třebíčský tým zpomalil. Odměnou za toto zaváhání byly dvě rychlé akce, které skončily až za zády Bazaly. Naštěstí dokázali opět odpovědět postupně Vlach, Sýkora a Blažek. Ve 36. a 39. minutě se povedlo domácím opět skórovat a stav po 2. třetině byl tedy 5:9 z pohledu domácího celku.

Závěrečnou část začali lépe domácí, když se jim podařilo ve 42. minutě skórovat. Nicméně Snipeři, jim již nic dalšího nedovolili a po gólech Blažka, Kuželky a Janaty dovedli zápas do vítězného konce. Utkání tedy naši muži vyhráli v poměru 12:6 a připsali si důležité 3 body do tabulky.

Sestava Snipers Třebíč: Bazala (Štos) – D. Salák (1+1), Vlach (2+3), Štveráček, Sýkora (1+0), Mátl (1+1), Papoušek, Žák (0+3), Picmaus (0+1), Pospíšil, Blažek (3+0), Janata (1+1), Homolka, Kuželka (2+2), A. Krejčí (1+0)

Trenér: Michal Pazderník

rozhodčí: Lukáš Svrček - Radim Waliczko;

vyloučení: 2:0;    využití: 0:0;     diváků: 61;

zásahy brankářů: Radek Šejnoha 31 - Jan Bazala 22;

Po úvodních pěti kolech Národní ligy jsou Snipers Třebíč na třetím místě a při skóre 39:34 mají nejvíce vstřelených gólů v soutěži. Útočnou hrou se budou jistě chtít prezentovat i domácím fanouškům v následujícím utkání proti druhému týmu tabulky z Havlíčkova Brodu, které se uskuteční v sobotu 21. října od 18:00 v městské hale SH TJ SPARTAK TŘEBÍČ.

Toto regionální derby věnují Snipeři nemocnému Jakubovi Novotnému! Výtěžek z dobrovolného vstupného z "DERBY PRO KUBÍKA", bude vložen na účet rodiny Jakuba Novotného spravovaný sdružením FOR JANE. Přijďte podpořit třebíčské florbalisty, ale hlavně přijďte pomoci dobré věci!