Z regionu

Oranžový pětiboj má své vítěze

01. 06. 2012

Ve čtvrtek 31. května se na hřišti TJ Spartak v Třebíči uskutečnilo finále Oranžového pětiboje. Žáci 1. až 9. tříd základních škol na něm, za účasti českých olympioniček, porovnali své sportovní síly.

Jendalo se o vyvrcholení druhého ročníku kampaně Nadace ČEZ, která má motivovat děti k pohybu. Nejlepších dvacet základních škol bojovalo o ceny v celkové hodnotě 1,2 milionu korun. „Zlato“ v podobě 2 x 300 tisíc korun jako příspěvek na Oranžové hřiště či učebnu si odvezli do Znojma (ZŠ P. Diviše – I. kategorie) a do Brna (ZŠ Bakalovo nábřeží).

Po mimořádně úspěšném loňském Pětiboji Martiny Sáblíkové vyhlásila Nadace ČEZ letos v březnu nový pětiboj. Na čtvrteční celorepublikové finále přijelo na pět se malých sportovců z dvaceti škol, které se v prvním kole pětiboje umístily nejlépe. Děti závodily pod dohledem atletek ženské štafety – Zuzany Bergrové, Denisy Rosolové a Jitky Bartoníčkové, a dále akrobatické lyžařky Nikol Sudové a biatlonistky Barbory Tomešové. Žáci se utkali v disciplínách: běh (štafeta), dribling s míčem/běh pozpátku, hod medicinbalem, skok z místa a hod na házenkářskou bránu.

Na nejvyšší bod stupňů vítězů v I. kategorii (1.-4. ročník) nastoupila ZŠ Prokopa Diviše Znojmo – Přímětice a odnesla si šek na tři sta tisíc korun, druhé místo obsadila ZŠ Ludgeřovice (výhra dvě stě tisíc korun), třetí příčka patřila ZŠ Luby (sto tisíc korun).

Starší sportovci se v II. kategorii (5. -9. ročník) umístili následovně: První místo obsadila ZŠ Bakalovo nábřeží Brno, druhé místo ZŠ Bohuslava Reynka z Lípy, bramborovou medaili si odvezla ZŠ Palackého do Moravské Třebové.

„Je to krásný pocit, vyhrát tak pěkné ceny. Žáci se skutečně snažili, zasloužili si to. Peníze padnou pravděpodobně na úpravu naší tělocvičny, která obnovu nutně potřebuje,“ sdělila své zážitky po předání cenučitelka Eva Cenková ze Základní školy Bajkalovo nábřeží z Brna.

„Vyhrála jsem navíc první místo v soutěži jednotlivců, těším se, že si za výhru – poukázku na nákup sportovních potřeb – koupím boty na basket,“ dodává Tereza Sobocíková ze stejné školy.