Energetika

Česká pošta a ČEZ startují strategické partnerství v Jihlavě

22. 08. 2021

Největší dodavatel energií v Česku ČEZ Prodej a Česká pošta, vlastnící nejrozsáhlejší pobočkovou síť, startují strategickou spolupráci. V Jihlavě firmy otevřely jednu z prvních přepážek, na kterých si zákazníci vyřídí své záležitosti spojené s energiemi. Celkem však vznikne 125 specializovaných přepážek na vybraných poštách.

„Letos otevřeme přepážky na celkem patnácti našich pobočkách a v příštím roce počet jednotlivých přepážek přesáhne stovku. ČEZ Prodej hledal strategického partnera a jsme rádi, že se jím staneme právě my. Spojení silného hráče na trhu s energiemi a naší pobočkové sítě přináší benefity nejen oběma firmám, ale zejména jejich zákazníkům,“ řekl generální ředitel České pošty Roman Knap.

Přepážka ČEZ v Jihlavě se otevírá v centru města na pobočce na Masarykové náměstí nám. 4321/8.

„Počet zákazníků, kteří od nás odebírají energie roste a my chceme tento růst podpořit vylepšením fungování naší pobočkové sítě, kterou chceme rozšířit na místa, kam přirozeně naši zákazníci chodí. To je případ České pošty, která má své pobočky na snadno dostupných a atraktivních místech. Na poštách si tak budou moct zákazníci vyřídit veškeré své požadavky týkající se elektřiny nebo plynu a poradit se i o řešeních z moderní energetiky,“ vysvětluje Tomáš Kadlec. „Novinkou je garance slevy u plynu. Zákazníkovi, který přijde s fakturou od jakéhokoliv dodavatele, garantujeme, že přechodem k nám uspoří.“

V první vlně se v srpnu otevřelo vedle Jihlavy celkem deset specializovaných přepážek také na pobočkách v Blansku, Českých Budějovicích, Táboře, Uherském Hradišti, Vsetíně, Vyškově a ve Zlíně. Zákazníci tu budou moct uzavřít novou smlouvu o dodávkách elektřiny a plynu, změnit ji nebo například přepsat odběrné místo.

"Letos by mělo být celkem vybudováno 22 přepážek ČEZ na 15 poštovních pobočkách, příští rok dalších 103 míst na 58 pobočkách," doplnil tiskový mluvčí elektrárny Dukovany Jiří Bezděk.

 

Nově otevíraná kontaktní místa ČEZ Prodej

Město

Adresa

Blansko

Hybešova 584/53

České Budějovice

Senovážné nám. 240/1 

Jihlava

Masarykovo nám. 4321/8

Tábor

U Bechyňské dráhy 2926

Uherské Hradiště

Masarykovo nám. 12

Vsetín

Mostecká 1144

Vyškov

Dvořákova 128/23

Zlín

J. A. Bati 5648

 

O České poště:

Česká pošta je státní podnik, jehož zakladatelem je Ministerstvo vnitra a který na území České republiky provozuje poštovní služby. Se svými 27 000 zaměstnanci je jedním z největších českých zaměstnavatelů a jejích 3 200 pošt je jednou z nejrozsáhlejších pobočkových sítí na území ČR.

O ČEZ Prodej:

Společnost ČEZ Prodej, která je součástí Skupiny ČEZ, je s téměř 2,9 miliony zákazníků největším dodavatelem energií v Česku. Vedle toho nabízí také chytrá energetická řešení pro domácnosti: například instalace střešních fotovoltaických elektráren s bateriemi, tepelná čerpadla, plynové kotle a řídicí systémy, které tyto technologie propojují. ČEZ Prodej také provozuje virtuálního operátora Mobil od ČEZ, který má cca 128 000 zákazníků.

Fotogalerie