Marie Cafourková přivítala v polovině března v Dukovanech mluvčího Jaderné elektrárny Dukovany Jiřího Bezděka. Ten si prošel šicí dílnu firmy Disting, kde vyrábějí pracovní oděvy, žluté kombinézy a také speciální technické textilie FME oranžové barvy, pro jaderné elektrárny.
„Doslova jsem se podíval pod ruce švadlen a viděl jsem přímo v provozu, jaký je postup prací,“ popsal Jiří Bezděk a dodal, že velmi oceňuje systematickou organizaci dílny a velmi příjemnou atmosféru v provozu.
Žluté kombinézy vyvíjí Disting už od roku 1998 a jejich ochranné vlastnosti neustále vylepšuje a inovuje podle potřeb elektrárenských provozů. Mají status užitného i průmyslového vzoru zapsaného Úřadem průmyslového vlastnictví.
„Spolupracujeme s odborníky z Technické univerzity v Liberci, zkušebními ústavy i bývalým Výzkumným ústavem oděvním v Prostějově. Díky tomu si držíme vysokou úroveň odbornosti a nabízíme řešení i pro náročné technické projekty, které jsou nad rámec běžné oděvní výroby - typu FME produktů. K tomu využíváme bohaté zkušenosti, dlouholetou praxi, částečnou znalost provozů a soužití s elektrárnami, “ přiblížila Marie Cafourková.
Společnost Disting provozuje dvě specializovaná střediska. První se zaměřuje na textilní a sériovou oděvní výrobu – navrhuje a šije pracovní oděvy přesně podle potřeb klientů, včetně vývoje vzorků a zajištění souladu s bezpečnostními normami. Vyrábí také obaly z netkané textilie a další neoděvní produkty, včetně velkosériového řezání textilií.
Druhé středisko obsluhuje hlavně automobilový průmysl. Disting dodává komponenty, zejména konektory pro různé typy vozů a další podobné součástky, některé i mimo automobilový průmysl.
Výrobu podporují moderní technologie, jako je střihárenský automatický cutter Bullmer nebo digitální konstrukční software, s možností minimalizace odřezků textilií. Vlastní školicí středisko zajišťuje vzdělávání personálu. „Klademe důraz i na udržitelnost – využíváme moderní programovatelné šicí stroje s úspornými stop-motory, v rekuperačních systémech zužitkujeme odpadní teplo, recyklujeme odpadní textilní odřezky, ze kterých vyrábíme různé drobné textilní předměty, a na střeše nové budovy máme už dva roky funkční fotovoltaickou elektrárnu, která pokrývá část naší spotřeby energie,“ dodává Marie Cafourková“