Z elektrárny | 22. 03. 2019

Dana Drábová přilákala téměř 400 studentů!

Skupina ČEZ pořádá každoročně ve spolupráci v VUT v Brně zajímavé přednášky. Těmi nejoblíbenějšími jsou pravidelně prezentace paní Dany Drábové. To potvrzuje i zájem posluchačů.
Z regionu | 22. 03. 2019

Maškarní ples Suchohrdly

V neděli 10.3. se v Suchohrdlech u Miroslavi konal tradiční maškarní ples, který je velmi oblíbený a vždy přijde spousta dětí z vesnice i blízkého okolí.
Z elektrárny | 22. 03. 2019

Dukovany snižují produkci odpadů

Výroba v Jaderné elektrárně Dukovany dlouhodobě významně přispívá ke snižování emisí oxidu uhličitého. Navíc se ale chce ještě systémově zaměřovat na vlastní úsporu energií a surovin a zároveň výrazně snižuje produkci pevných odpadů.
Energetika | 21. 03. 2019

ČEZ loni snížil spotřebu pitné vody o 11 %, od roku 2001 o více než 65 %

Spotřeba pitné vody v jaderných, klasických a vodních elektrárnách ČEZ, a. s., loni opět meziročně klesla – a to o výrazných 11 procent. Srovnání s rokem 2001 ukazuje dokonce dramatické 65% snížení odběru.
Energetika | 20. 03. 2019

Skupina ČEZ v roce 2018 vydělala 10,5 mld. Kč, v roce 2019 očekává výrazný nárůst čistého zisku na 17 až 19 miliard korun

Provozní výnosy Skupiny ČEZ za rok 2018 dosáhly 184,5 mld. Kč a meziročně reálně vzrostly o téměř 11 mld. Kč.
Z elektrárny | 15. 03. 2019

V Dalešicích oslaví Světový den vody speciálními exkurzemi

O víkendu 23. - 24. března budou v Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat mimořádné exkurze. Otevření „bran“ dalešické přehrady připravili energetici u příležitosti Světového dne vody.
Z regionu | 13. 03. 2019

Zdravotní pojišťovny nabízí svoje služby v Jaderné elektrárně Dukovany i obyvatelům regionu

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR a Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR nabízejí stávajícím i novým klientům možnost využití svých služeb v rámci konzultačních dní v Jaderné elektrárně Dukovany. Zástupci obou pojišťoven jsou k dispozici nejen zaměstnancům elektrárny, ale díky zřízenému pracovišti mimo areál elektrárny také ostatním obyvatelům z regionu.
Z elektrárny | 11. 03. 2019

Orkán provoz jaderných elektráren neomezil, energetici naopak pomáhali v jejich okolí

Extrémní vítr, který se v noci z neděle na pondělí přehnal přes Českou republiku, se nevyhnul ani oběma našim jaderným elektrárnám v Dukovanech a v Temelíně. Po právě dokončených kontrolách hlásí energetici obou elektráren nulové poškození na objektech a zařízení. Elektrárenští hasiči i přesto měli několik výjezdů, při kterých poskytovali svoji odbornou pomoc v blízkém okolí elektráren.
Z elektrárny | 08. 03. 2019

Studenti vidí Dukovany se stezkami v oblacích nebo pomalovanými věžemi

Stezka v oblacích, symboly na chladicích věžích elektrárny nebo naučná stezka kolem elektrárny, to jsou jen některé z dvaceti šesti námětů pro zatraktivnění a oživení vzhledu Jaderné elektrárny Dukovany. Autory ideových námětů jsou studenti Fakulty stavební VUT Brno, kteří ve spolupráci s fakultou a elektrárnou vytvořili zadání pro své studentské práce.
Energetika | 07. 03. 2019

Praha modernizuje budovy

Projekt energetických úspor od ČEZ ESCO sníží spotřebu v Obecním domě, na Výstavišti Holešovice i v Aquacentru Šutka.
Z elektrárny | 06. 03. 2019

První březnový den se do Dukovan sjelo na 20 zástupců samosprávy zdejšího regionu

Noví starostové a starostky z nejbližších obcí navštívili elektrárnu.
Z elektrárny | 01. 03. 2019

Čerstvě upečený kváskový chleba zavoněl Jadernou elektrárnou Dukovany

Kavárna Vrátka z Třebíče, která zaměstnává hendikepované, přivezla poslední únorový den do elektrárny Dukovany zásobu čerstvě upečených kváskových chlebů, nechyběla škvarková pomazánka, ani lahodné koláče a horká káva. Tržba za 3 hodiny prodeje dosáhla téměř 17 tisíc korun.
Z regionu | 21. 02. 2019

Zahradní techniku za 2,5 milionu korun získaly obce díky sdružení Energoregion 2020

Další podpora stavby nových bloků i seznámení starostů s činností sdružení Energoregion 2020. Takové jsou hlavní výsledky jeho valné hromady, která se uskutečnila 20. února 2019 ve Valči.
Energetika | 20. 02. 2019

Těsně pod sedmitisícovkou: Ombudsman ČEZ oslaví deset let.

Dosud řešil případy 6913 zákazníků, vyhověl 769 z nich.
Z elektrárny | 20. 02. 2019

Do věže se nastěhuje pavouk

Z jedné z osmi chladicích věží Jaderné elektrárny Dukovany nestoupá vodní pára. Důvodem jsou práce na jejím vnitřním i vnějším plášti, které i při současném plném výkonu všech čtyř výrobních bloků umožňuje příznivé chladné počasí. Do věže se tak na následující měsíce nastěhuje „pavouk“ - speciální čistící poloautomatické zařízení. Práce jsou plánovány do konce listopadu.
Energetika | 19. 02. 2019

Unipetrol a ČEZ v rozšiřují nabídku sítě Benzina o elektrickou energii. Novou „rychlodobíječku“ mají České Budějovice.

Unipetrol pokračuje v rozšiřování počtu lokalit sítě čerpacích stanic Benzina, které vedle klasických pohonných hmot nabízejí řidičům také elektrickou energii z rychlodobíjecích stanic.
Z elektrárny | 14. 02. 2019

Energetici obnovili výrobu na 3. výrobním bloku Jaderné elektrárny Dukovany

Od dnešní sedmé hodiny ranní jsou v provozu všechny čtyři výrobní bloky JE Dukovany.
(Ne)známé | 13. 02. 2019

ČEZ úspěšně prošel auditem zaměřeným na gender a rovné příležitosti

Téměř čtyřměsíční šetření identifikovalo příklady dobré praxe, které mohou posloužit pro inspiraci dalším společnostem, a zároveň definovalo několik příležitostí pro zlepšení. Na některých konkrétních doporučeních již ČEZ intenzivně pracuje.
Z regionu | 11. 02. 2019

Dukovanští hasiči dnes zasahovali v obci Dukovany. Pomohli zraněným po pádu z lešení

Pád dvou osob z lešení řešily složky Integrovaného záchranného systému dnes dopoledne v obci Dukovany. Jako první dorazili na místo podnikoví hasiči z elektrárny Dukovany, pro které to byl letos už šestý výjezd do okolí elektrárny.