Z regionu | 17. 02. 2022

Nadace ČEZ opět podpořila vysočinské hasiče, do kontejneru nouzového přežití přibyl nafukovací stan

Nový nafukovací stan, který je součástí vybavení kontejneru nouzového přežití, byl zakoupen v prosinci loňského roku. Nahradil tak původní stan, který po šestnácti letech používání dosloužil. Celková výše investice na pořízení stanu činila částku 220 tisíc korun a plně byla hrazena nadací.
Z regionu | 14. 02. 2022

Vladimír Měrka: Práce je před námi hodně, ale žezlo už předám mladším

Vladimír Měrka působí v čele Náměště nad Oslavou třicet dva let. Letos už kandidovat nebude, chce si odpočinout, věnovat se rodině a svým koníčkům. Zaslouženě.
Z regionu | 07. 02. 2022

Inspirujte se výstavou, kde hlavní roli hrají dobrovolníci a pacienti jihlavské nemocnice

Do konce března zdobí jihlavskou nemocnici, konkrétně modrou chodbu mezi interním pavilonem a rentgenem, výstava s názvem Dobrovolnictví jako součást života na Vysočině. Hlavní roli přebírají dobrovolníci a pacienti jihlavské nemocnice. Těm dělá radost návštěva terapeutky se psem, vyvezení na čerstvý vzduch nebo třeba jen milé slovo. Výstava představuje dobrovolnické aktivity na Vysočině.
Z regionu | 31. 01. 2022

Profesor Tomáš Zima: Rád cestuji, miluji historii a ze Slovanské epopeje jsem nadšený

Poslední lednový víkend navštívil Moravský Krumlov profesor, rektor Univerzity Karlovy, Tomáš Zima. Prošel si město, ochutnal místní pivo Krum a navštívil Slovanskou epopej.
Z regionu | 31. 01. 2022

Masopust na zámku. Maškary budou mít vstup na Epopej zdarma

Poslední únorový víkend (26. a 27. února) se stane nádvoří renesančního zámku v Moravském Krumlově poprvé v historii dějištěm tradičních masopustních radovánek a hodování.
Z regionu | 31. 01. 2022

Řemesla minulosti vystřídají v Předzámčí archeologické nálezy

Ještě do konce ledna mohou návštěvníci Třebíče zavítat do expozice Za řemesly minulosti, která je umístěna v jednom z křídel budovy Předzámčí.
Z regionu | 26. 01. 2022

Další posílení bezpečnosti na přechodech v Hodoníně

Nový bezpečný přechod pro chodce vznikl v Hodoníně v Měšťanské ulici mezi zastávkami MHD poblíž restaurace Morava. Zástupci města a nadace symbolicky předali přechod do užívání chodcům 24. ledna.
Z regionu | 25. 01. 2022

Rouchovanské hody na seznamu tradiční lidové kultury

Svatováclavské hody v Rouchovanech jsou dalším regionálním jevem, který koncem loňského roku rozšířil Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina.
Z regionu | 25. 01. 2022

Slovanskou epopej vloni navštívilo 39 000 lidí. Na letošní rok připravují novinky v expozici i na zámku

V polovině loňského léta se vrátila Slovanská epopej na zámek do Moravského Krumlova. Za tu dobu ji navštívily tisíce návštěvníků z celé republiky. O plánech na letošní rok jsme si povídali se starostou a senátorem Tomášem Třetinou.
Z regionu | 27. 12. 2021

Ježíšek přinesl do Azylového domu pro rodiče s dětmi v Třebíči novou profesionální pračku

Rodiče i personál azylového domu už na novou pračku pomýšleli delší dobu. Na konci roku se podařilo prostřednictvím Nadace ČEZ a sportovcům s EPP Pomáhej pohybem podpořit nákup potřebného zařízení.
Z regionu | 22. 12. 2021

Zdravotníkům v ivančické nemocnici poděkovaly děti z místní speciální školy

Na začátku tohoto týdne předali Vojta a Matěj Jarouškovi, jako zástupci všech dětí z MŠ a ZŠ Ivančice děkovné balíčky s dobrotami lékařům a sestrám z ivančické nemocnice jako poděkování a motivaci do dalších dnů. Děkovné balíčky z regionálních chráněných dílen putují v těchto dnech do nemocnic v celé České republice. V minulých dnech předali zástupci ČEZ společně s neziskovými organizacemi sladké produkty také do Nemocnice v Třebíči, v Brně a v Jihlavě.
Z regionu | 21. 12. 2021

Vánoční koledy ze zámecké věže

Přijďte si Štědrý večer zpestřit cestou na půlnoční poslechem vánočních koled pod zámeckou věž v podání Krumlovských trubačů.
Z regionu | 17. 12. 2021

Tisíc čerstvě upečených vánočních štol obdrželi zdravotníci z brněnských nemocnic jako poděkování a posilu do dalších náročných dnů

Děkovné balíčky z regionálních chráněných dílen putují od ČEZ prostřednictvím chráněných dílen do 60 nemocnic v České republice. V průběhu prosince a ledna se dostanou k více než 20 tisícům vytížených lékařů a sester. Včera odpoledne předali zástupci ČEZ a Diecézní charity Brno ve Fakultní nemocnici Brno a Masarykově onkologickém ústavu první dávku čerstvě upečených vánočních štol.
Z regionu | 16. 12. 2021

Stabilní ceny za teplo do budoucna. Nemocnice v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově mají nové miniteplárny

Dvěma největším spádovým nemocnicím na Vysočině v Havlíčkově Brodě a Pelhřimově se díky novým moderním technologickým řešením podařilo snížit provozní náklady a stabilizovat cenu energií do budoucna. Oba projekty v hodnotě 55 milionů korun realizovala v náročných podmínkách pandemických omezení společnost ČEZ ENERGO patřící pod ČEZ ESCO, jednoho z největších dodavatelů energeticky úsporných řešení v ČR. Nemocnice ani kraj nemusely z vlastních peněz na modernizaci věnovat ani korunu, celá investice byla hrazena společností ČEZ Energo.
Z regionu | 13. 12. 2021

Mikulovice u Znojma

Čtvrté volební období vykonává starostu v Mikulovicích u Znojma Karel Kříž. Pochvaluje si aktivní zapojení spolků do kulturního, sportovního a společenského života v obci, kde žije na šest set občanů. Stejně jako všude, i u nich koronavirus vloni a v první půlce letošního roku přerušil spoustu plánovaných událostí. „Věřím, že se vše vrátí do běžných kolejí. Setkávání a akce u nás v obci mnohým chyběla,“ říká starosta. A že jich není málo.
Z regionu | 13. 12. 2021

Úkolem členů Občanské bezpečnostní komise je nejen informovat, ale také se vzdělávat

Hlavním úkolem Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany je provádění nezávislé kontroly provozu elektrárny, jeho posuzování s odpovídající mezinárodní praxí a informování veřejnosti o těchto poznatcích.
Z regionu | 13. 12. 2021

Čistá energie zítřka – jádro, obnovitelné zdroje, vodík …

I přes rozvoj obnovitelných zdrojů a postupné odstavování se uhelné elektrárny podílejí na výrobě elektřiny v České republice přibližně čtyřiceti procenty. Jaderné elektrárny bezemisně vyrábějí více než třetinu české elektřiny, necelých 10 % potom připadá na zemní plyn. Zbývající podíl, tedy necelých 20 %, dodávají obnovitelné zdroje. Jejich zastoupení v takzvaném energetickém mixu, tedy skladbě zdrojů, je relativně nízké, a to paradoxně v době, kdy se stávají jedním z nejlevnějších zdrojů energie.
Z regionu | 02. 12. 2021

Pečujeme o místo, kde žijeme

Nová etapa dějin začala 17. listopadu roku 1989. Přesto, že se u nás v obci v těchto podzimních měsících nekonaly žádné manifestace, demonstrace, ani stávky, většina občanů tuto revoluční změnu přijala s velkou radostí.
Z regionu | 01. 12. 2021

Poutníci prošli první adventní víkend přes Moravský Krumlov

Ze Znojma do Rajhradu, každý den kolem 25 km. Čtyřdenní putování jižní Moravou připravil Petr Hirsch pro všechny, kteří se chtěli na začátku adventu zklidnit a prožít jeho začátek na cestě.