(Ne)známé | 16. 09. 2012

O softballu očima hráče

Marek Fibiger alias Fíba je trenér mužů a první metař pardubických Pasos. Softball hraje od svých deseti let a jako jediný v klubu si může doma vystavit zlatou medaili z mistrovství Evropy. Mezi hráči je pověstný svojí všestranností a na hřišti ho v sestavě mužů A poznáte podle 18 na dresu.
(Ne)známé | 13. 09. 2012

To není baseball, to je softball

Antukové hřiště s bílými metami, hráči mají čepice s kšiltem, nadhazovač hází míček a pálkař odpaluje, to je přeci jasně baseball! Ale pozor na ukvapené závěry, hráči softballu jsou na přirovnávání jejich sportu k baseballu velmi hákliví.
(Ne)známé | 23. 08. 2012

„Volunteers needed“ aneb Jak to chodí s dobrovolnictvím v Anglii

Jana Štefánková z oddělení komunikace v elektrárně strávila v srpnu několik dní v Anglii. A pátrala po tom, jak to v zahraničí chodí s dobrovolnictvím.
(Ne)známé | 01. 08. 2012

Zážitek na celý život: navázat spojení s kosmonauty

NASA má program pro děti, do kterého je možné se přihlásit. Je tam velká čekací doba, ale není to nemožné. S kosmonauty na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), která se pohybuje vysoko nad zemí, je možné navázat rádiové spojení. Děti na elektrotáboře v Olbramkostele si to nanečisto vyzkoušely.
(Ne)známé | 16. 07. 2012

Jak si užít léto v zahraničí a zároveň neutratit veškeré úspory

V dnešní době máme spoustu možností, jak trávit léto a jedinou možností rozhodně není placená dovolená u moře či v horách. Existují i jiné způsoby, jak vyrazit do světa, nasbírat zkušenosti a ušetřit své peněžence.
(Ne)známé | 23. 05. 2012

Prázdniny za dveřmi. Pár rad se bude hodit

Spousta mladých si teď klade otázku kam na dovolenou nebo jak si užít prázdnin. A jestli vůbec u nás nebo do zahraničí. Máme možností více, buď můžeme cestovat s cestovní kanceláří, nebo jak se říká „na vlastní pěst“.
(Ne)známé | 14. 03. 2012

Komu patří svět? Generaci Y

Generace Y je pojem, který označuje všechny, kteří se narodili v rozpětí let 1977 až 1995. Je to první generace lidí, která vyrůstala s počítači, mobilními telefony a dalšími komunikačními technologiemi, které jejich rodiče buď neumějí používat, nebo se s nimi učí zacházet.