(Ne)známé | 10. 04. 2022

Pozvánka do divadla na Mandarínkovou izbu a na ONE MAN SHOW Ladislava Špačka

V úterý 19. 4. 2022 se můžete těšit na francouzskou komedii Roberta Thomase Mandarínková izba. Představení se uskuteční od 19 hodin v Národním domě v Třebíči.
(Ne)známé | 08. 04. 2022

Osmdesát let od atentátu na říšského protektora R. Heydricha

Letos uplyne 27. května přesně osmdesát let od provedení atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tuto událost si připomenou v obci Rešice ležící na hranicích Vysočiny a jižní Moravy na den přesně.
(Ne)známé | 28. 03. 2022

Milena Steinmasslová: Jestli se v životě něčeho bojím, tak je to zatrpklost

Milena Steinmasslová přijela do Třebíče v rámci Festivalu 2-3-4 herců s hrou Madame Rubinstein. U té příležitosti jsme ji požádali o rozhovor.
(Ne)známé | 03. 03. 2022

Masopustní veselice v Dobřínsku

Měsíc únor je spjat s masopustním veselím. Na tuto oblíbenou tradici se připravovaly děti v mateřské škole v Dobřínsku několik dní.
(Ne)známé | 25. 01. 2022

Ženy v jádře uspořádaly letošní první webinář

Navazoval na předchozí úspěšná edukativní on-line setkání. Radioterapeutka z FN Motol Alžběta Nýdlová předávala zkušenosti s prevencí a léčbou karcinomu prsu.
(Ne)známé | 11. 01. 2022

Honza Kabelka si opravil motocykl po mámě a objel s ním Česko. Svou jízdou pomohl i seniorům

Na motocyklu JAWA Pionýr seděl snad každý kluk (i holka). Někomu tato záliba v motocyklech zůstala až do dospělosti. Honza Kabelka si tento legendární stroj, který nechyběl téměř v žádné chalupě na vesnici, opravil a splnil si svůj dětský sen. Objel na něm celou Českou republiku. Honza bydlí v Petrůvkách na Třebíčsku a šestým rokem pracuje v Jaderné elektrárně Dukovany jako technik venkovních objektů.
(Ne)známé | 24. 11. 2021

Rekordman Janek Vajčner se pouští do sportovních výzev. Chce pomoci dětským léčebnám

Janek Vajčner z Jevišovic je trojnásobný český a dvojnásobný světový rekordman v nordic walking. Rozhodl se propojit své individuální sportovní výzvy s beneficí.
(Ne)známé | 12. 11. 2021

Dobrovolníci pomáhali obojživelníkům. Vyčistili Hosovský rybníček od rákosí

Třináct dobrovolníků vyměnilo v úterý 9. listopadu oděv krajského úředníka za holínky, rukavice a pracovní kalhoty. Po poledni vyrazili kousek za Jihlavu k Hosovským rybníčkům, kde se hned chopili práce. Čekalo je kosení a hrabání trávy a také čištění rybníků od rákosí.
(Ne)známé | 04. 11. 2021

Dobrovolníci pomáhají nejen v sociální oblasti, zapojují se také do humanitárních akcí a do ochrany přírody

Dobrovolnictví spojuje je název konference, kterou v úterý 24. října uspořádal Kraj Vysočina v Jihlavě, ale také výstižné pojmenování toho, co dobrovolníci zažívají. Loňská konference se uskutečnila online, o to s větší radostí na tu letošní přijelo téměř sedmdesát účastníků. Program plný inspirativních nápadů, příkladů dobré praxe, zkušeností i rad, jak přistoupit k dobrovolnictví, sklidil potlesk účastníků a spokojenost organizátorů.
(Ne)známé | 22. 10. 2021

Charitní kamion potěšil Ukrajinu

Polohovací postele, matrace, noční stolky, invalidní vozíky nebo kyslíkový oxygenerátor. To vše se podařilo Jaroslavu F. Žákovi a jeho kolegům nejen z Oblastní charity Třebíč dovézt v rámci humanitární pomoci do ukrajinského města Velký Berezný. Vypravit už druhý kamion s pomůckami jim umožnilo zklidnění pandemické situace.
(Ne)známé | 22. 10. 2021

V Mohelně Proti proudu času… i řeky

Na sobotu 25. září připravil Jiří Kostelník v Galerii Stodola pásmo vzpomínek a vyprávění o životě v údolí řeky Jihlavy.
(Ne)známé | 22. 10. 2021

Zbyněk Prokeš je vinař, který se stará o jadernou vinici

Zbyněk Prokeš z Dolních Bojanovi je vinař, který se stará o jadernou vinici. Jeho cesta k vinařství byla jednoduchá. „Jednou jsem šel do vinařství na brigádu a natolik mě to chytlo, že jsem u toho zůstal,“ prozrazuje s úsměvem. O vinohrad u Jaderné elektrárny Dukovany pečuje od počátku jeho výsadby, což jsou nyní tři roky. „Počátky byly náročné, ale je vidět, že se tady vínu daří, hrozny krásně dozrávají, takže jsem spokojen,“ říká.
(Ne)známé | 21. 10. 2021

Rozhovor se šampionem v paratriatlonu Ondrou Zmeškalem

Čerstvý světový šampion v paratriatlonu a také první nevidomý sportovec, který absolvoval s trasérem Markem Peterkou Tour de France. To je Ondřej Zmeškal. Třicetiletý mladý muž, který ostatním ukazuje, že bojovat s překážkami a nevzdávat se má smysl. „Nejvíce překážek máme v hlavě. Když něco chceš, není to zadarmo a musíš proto něco udělat,“ říká nevidomý sportovec.
(Ne)známé | 08. 10. 2021

Nestavme jádro proti obnovitelným zdrojům, říká Ondřej Novák

Říjnové akce Stand Up for Nuclear, kterou v Třebíči zorganizoval spolek JARO pro Dukovany, se zúčastnil také Ondřej Novák z Fakulty jaderné a fyzikální inženýrské ČVUT, kde nejenže učí, ale ještě si dodělává doktorát. Je také předsedou Mladé generace České nukleární společnosti.
(Ne)známé | 14. 09. 2021

Svatováclavské hody v krojích

Kolem svátku svatého Václava se v mnoha obcích konají hody. Tradici i letos drží v Dolních Dubňanech, Vémyslicích i Rouchovanech.
(Ne)známé | 03. 09. 2021

Chráněná pracovní místa v Barevném světě jsou v ohrožení. Kvůli díře v zákoně

Sdružení Barevný svět je součástí života v Třebíči i regionu. Poskytuje tři sociální služby pro handicapované (denní stacionář, sociální rehabilitaci a chráněné bydlení v Hrotovicích a Třebíči), nad rámec toho také vytváří chráněná pracovní místa.
(Ne)známé | 13. 08. 2021

OTEVŘENÁ ZAHRADA malým i velkým

„OTEVŘENÁ ZAHRADA“ pro malé i velké láká zase na svůj program.
(Ne)známé | 22. 07. 2021

Desítky lidí se vydaly s párou za horníky

Přes dvě století se v obcích Mikroregionu Kahan ve velmi těžkých podmínkách dobývalo černé uhlí. Zájemci si tuto historii mohli připomenout v sobotu 17. července. Ze Zastávky u Brna do Zbýšova se navíc svezli vlakem s parní lokomotivou, který provozuje zbýšovské Muzeum průmyslových železnic.
(Ne)známé | 19. 07. 2021

Seniorům mohou pomoci obálky. Kde je získat?

V Charitní pečovatelské službě Třebíč pomáháme lidem se sníženou soběstačností, zejména seniorům, žít ve svém domácím prostředí. Zajišťujeme např. pomoc s osobní hygienou, přípravou jídla, údržbou domácnosti a nákupy.