Z regionu | 27. 06. 2022

Regionální olympiáda dětí a mládeže v Náměšti nad Oslavou

Téměř šest set mladých sportovců změřilo své síly koncem května na Regionální olympiádě dětí a mládeže v Náměšti nad Oslavou.
Z regionu | 20. 06. 2022

V Kožichovicích u Třebíče o víkendu vařili kotlíkový guláš, ochutnávali slivovici a při tom ještě otevřeli dvě nová hřiště

V sobotu 18. června bylo v Kožichovicích rušno. Ve sportovním areálu u rybníka totiž probíhalo klání o nejlépe připravený kotlíkový guláš, soutěžilo se o nejlepší slivovici, a navíc otevřeli dvě nová oranžová hřiště.
Z regionu | 16. 06. 2022

Charitativní cyklozávod Babické eMTéBé

Nadace ČEZ stala našim "parťákem" při organizování charitativního cyklozávodu Babické eMTéBé v sobotu 21.5.2022 v Babicích u Rosic.
Z regionu | 23. 05. 2022

O víkendu bude znít v zámeckém areálu vážná hudba

O víkendu 27. – 29. 5. 2022 se v zámeckém areálu v Třebíči uskuteční již 2. ročník festivalu vážné hudby Svátky hudby s Václavem Hudečkem. Festival se koná pod záštitou Mgr. Vítězslava Schreka – hejtmana Kraje vysočina a Mgr. Romana Fabeše – náměstka hejtmana Kraje Vysočina.
Z regionu | 22. 05. 2022

Galerie Fšem uvede třebíčskou umělkyni Terezu Krejčí

V Galerii Fšem v prostorách kavárny Vzpomínka bude od 13. května do 17. června 2022 vystavovat třebíčská umělkyně Tereza Krejčí. Výstava s názvem #BeCool bude zahájena vernisáží v pátek 13. května od 17 hodin, na níž zahraje lokální kapela Aira Zoe.
Z regionu | 20. 05. 2022

Osobní asistence Třebíč jezdí za klienty s novými automobily díky Nadaci ČEZ

Oblastní charita Třebíč získala štědrý příspěvek na nákup nových osobních automobilů od svého dlouhodobého partnera ČEZ, JE Dukovany. Auta budou využívat zaměstnanci Osobní asistence nejen pro dojíždění za klienty do jejich místa bydliště, ale také pro doprovázení klientů k lékaři, na úřady, na nákup či na různé společenské, sportovní a kulturní akce.
Z regionu | 17. 05. 2022

Rodiny ve Valči vysázely na hrázi rybníka 50 vzrostlých dubů

Nápad zasadit na hráz valečského rybníka stromy vznikl asi před dvěma lety. To, když zastupitelé vzpomínali, jak si v těchto místech jako děti hrávaly pod duby. Myšlenka byla zhmotněna také díky Nadaci ČEZ, která prostřednictvím grantu „Stromy“ podpořila výsadbu částkou 150 tisíc korun.
Z regionu | 07. 05. 2022

Nablýskaní krasavci zahájili v Třebíči veteránskou sezónu

Majitelé historických vozidel zahájili už tradičně veteránskou sezónu. Poslední dubnovou sobotu se sjeli na parkoviště u plaveckého areálu na Polance v Třebíči.
Z regionu | 07. 05. 2022

Osmdesát let od atentátu na říšského protektora R. Heydricha. Rešice připravují vzpomínkové setkání

Letos uplyne 27. května přesně osmdesát let od provedení atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Tuto událost si připomenou v obci Rešice ležící na hranicích Vysočiny a jižní Moravy na den přesně.
Z regionu | 01. 05. 2022

Na návštěvě v Babicích u Rosic

Od Jaderné elektrárny Dukovany se v téměř stejné vzdálenosti nacházejí dvoje Babice. Jedny na Třebíčsku a ty druhé jsou Babice u Rosic. Právě tam jsme se tentokrát vydali za starostou Vladimírem Blažejovským.
Z regionu | 01. 05. 2022

Minimuzeum mobilních telefonů a připomínka výroby bot v Hrotovicích

Dokážete si představit pětikilový kufříkový telefon? Tato Nokie Talkman 320F z roku 1987 je u nás dochovaná jen v několika kusech.
Z regionu | 28. 04. 2022

V Petrovicích zahájili devátou sezónu v doškové chalupě

Petrovická došková chalupa je jednou z mála dochovaných dokladů lidového stavitelství na Znojemsku.
Z regionu | 28. 04. 2022

Miroslavská šlápota letos už po třicáté druhé

Téměř čtyři sta turistů různého věku vyrazilo předposlední dubnovou sobotu na 32. ročník pochodu nazvaný Miroslavská šlápota.
Z regionu | 27. 04. 2022

Myslivecký víkend v Miroslavských Knínicích

Po dvouleté covidové přestávce se v Miroslavských Knínicích uskutečnil Myslivecký víkend (22-24. dubna), který má tradici už od roku 2005.
Z regionu | 20. 04. 2022

Richard Krajčo: Splnil jsem si všechny své hudební sny. Teď si plním ty v soukromém životě

Třicet let je tváří nejznámější české kapely Kryštof. Svůj sen si splnil, když vyprodali Strahov. Lidé ho znají jako zpěváka, přitom studoval herectví a deset let hrál v Národním divadle.
Z regionu | 14. 04. 2022

Ivančicko žije!

Díky spolupráci Mikroregionu Ivančicko s Jadernou elektrárnou Dukovany a Nadací ČEZ vznikla i v roce 2021 spousta krásných projektů.
Z regionu | 10. 04. 2022

Na bazilice v Třebíči rozšíří nabídku prohlídkových tras

Městské kulturní středisko připravilo na hlavní turistickou sezonu novou prohlídkovou trasu v bazilice sv. Prokopa. Zavede je do míst, která jsou královstvím varhaníků a varhanářů. Prohlídková trasa seznámí zájemce s královským nástrojem v bazilice – s místními varhanami.
Z regionu | 08. 04. 2022

Jarní dárek pro děti v Moravském Krumlově – hřiště s novými herním prvky

Děti dostaly od města s příchodem jara dárek v podobě kompletně proměněného hřiště. Hřiště na sídlišti „Dolák“ v Moravském Krumlově prošlo obměnou také díky příspěvku Nadace ČEZ.
Z regionu | 29. 03. 2022

V Pocoucově u Třebíče mají nové víceúčelové hřiště

V pátek 25. března si vyzkoušeli mladí z Pocoucova nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Kromě soutěží pro děti došlo i na malou kopanou. Hřiště slavnostně otevřeli místní občané se zástupci Města Třebíče a Nadace ČEZ, kteří pomohli s financováním projektu a výstavbou.