Z elektrárny | 15. 03. 2019

V Dalešicích oslaví Světový den vody speciálními exkurzemi

O víkendu 23. - 24. března budou v Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice probíhat mimořádné exkurze. Otevření „bran“ dalešické přehrady připravili energetici u příležitosti Světového dne vody.
Z elektrárny | 11. 03. 2019

Orkán provoz jaderných elektráren neomezil, energetici naopak pomáhali v jejich okolí

Extrémní vítr, který se v noci z neděle na pondělí přehnal přes Českou republiku, se nevyhnul ani oběma našim jaderným elektrárnám v Dukovanech a v Temelíně. Po právě dokončených kontrolách hlásí energetici obou elektráren nulové poškození na objektech a zařízení. Elektrárenští hasiči i přesto měli několik výjezdů, při kterých poskytovali svoji odbornou pomoc v blízkém okolí elektráren.
Z elektrárny | 08. 03. 2019

Studenti vidí Dukovany se stezkami v oblacích nebo pomalovanými věžemi

Stezka v oblacích, symboly na chladicích věžích elektrárny nebo naučná stezka kolem elektrárny, to jsou jen některé z dvaceti šesti námětů pro zatraktivnění a oživení vzhledu Jaderné elektrárny Dukovany. Autory ideových námětů jsou studenti Fakulty stavební VUT Brno, kteří ve spolupráci s fakultou a elektrárnou vytvořili zadání pro své studentské práce.
Z elektrárny | 06. 03. 2019

První březnový den se do Dukovan sjelo na 20 zástupců samosprávy zdejšího regionu

Noví starostové a starostky z nejbližších obcí navštívili elektrárnu.
Z elektrárny | 01. 03. 2019

Čerstvě upečený kváskový chleba zavoněl Jadernou elektrárnou Dukovany

Kavárna Vrátka z Třebíče, která zaměstnává hendikepované, přivezla poslední únorový den do elektrárny Dukovany zásobu čerstvě upečených kváskových chlebů, nechyběla škvarková pomazánka, ani lahodné koláče a horká káva. Tržba za 3 hodiny prodeje dosáhla téměř 17 tisíc korun.
Z elektrárny | 20. 02. 2019

Do věže se nastěhuje pavouk

Z jedné z osmi chladicích věží Jaderné elektrárny Dukovany nestoupá vodní pára. Důvodem jsou práce na jejím vnitřním i vnějším plášti, které i při současném plném výkonu všech čtyř výrobních bloků umožňuje příznivé chladné počasí. Do věže se tak na následující měsíce nastěhuje „pavouk“ - speciální čistící poloautomatické zařízení. Práce jsou plánovány do konce listopadu.
Z elektrárny | 14. 02. 2019

Energetici obnovili výrobu na 3. výrobním bloku Jaderné elektrárny Dukovany

Od dnešní sedmé hodiny ranní jsou v provozu všechny čtyři výrobní bloky JE Dukovany.
Z elektrárny | 08. 02. 2019

Energetici z Dukovan si nechali pustit žilou

Na nových odběrových křeslech, jejichž nákup zafinancovala Nadace ČEZ, předali to nejcennější, svoji vlastní krev, energetici z JE Dukovany.
Z elektrárny | 06. 02. 2019

Vstupní halu JE Dukovany zdobí autoportréty klientů Barevného světa

Denní centrum Barevný svět a jeho klienti připravili výstavu obrazů s názvem „Zrcadlení“. Výstava, která je nově instalovaná ve vstupní hale Jaderné elektrárny Dukovany, představuje soubor autoportrétů, které vznikaly v rámci terapeutických dílen denního stacionáře.
Z elektrárny | 03. 02. 2019

Poprvé v letošním roce, ale jistě ne naposledy - charitativní snídaně pro energetiky v JE Dukovany

Teplá káva a koláčky zahřály poslední mrazivé lednové ráno dukovanské pracovníky, ale také novináře na novoročním setkání s vedením elektrárny. Tradiční poslední čtvrtek v měsíci patří ráno v dukovanské elektrárně dobročinným snídaním. Za uplynulé dva roky už za ně energetici utratili více než dvěstětřicettisíc korun.
Z elektrárny | 26. 01. 2019

Dana Drábová na studenty nezapomíná!

Předsedkyně SÚJB Dana Drábová by mohla jít příkladem! Jako jedna z mála totiž nezapomíná na studenty středních a vysokých škol a pravidelně se mezi mladou generací objevuje se svými zajímavými přednáškami.
Z elektrárny | 24. 01. 2019

Dukovany hrají s otevřenými kartami, informují o všem, co se „šustne“

Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejstřeženějších objektů v České republice, kam se dostanete jen při splnění přísných kritérií. Úplně naopak je tomu ale v oblasti komunikace a poskytováním informací.
Z elektrárny | 18. 01. 2019

Požár malého bagru zvládli dukovanští hasiči během sedmi minut

Dnes dopoledne v 9:14 hod. vyjela jednotka podnikových hasičů Jaderné elektrárny Dukovany k nahlášenému požáru malého UNC bagru, který pracoval na pozemcích elektrárny.
Z elektrárny | 18. 01. 2019

Renesance sekce České nukleární společnosti „Ženy v jádře“ započala v Třebíči

Ve čtvrtek 17. ledna se v Třebíči uskutečnila valná hromada sdružení Woman in Nuclear (WIN), což by se dalo volně přeložit jako „ženy působící v jaderných oborech“.
Z elektrárny | 17. 01. 2019

ZÁJEM NÁVŠTĚVNÍKŮ O JADERNÉ ELEKTRÁRNY DUKOVANY A TEMELÍN ROSTE UŽ NĚKOLIK LET PO SOBĚ

V roce 2018 navštívilo Jadernou elektrárnu Dukovany přes 36 tisíc návštěvníků a do jihočeského Temelína jich zavítalo přes 46 tisíc. V obou jaderných elektrárnách se jedná o rekordní návštěvnost, která roste už čtvrtým rokem po sobě.
Z elektrárny | 17. 01. 2019

Zveme vás na mimořádné exkurze

Zajímá vás, jak vypadá bloková dozorna, jak velká je turbína nebo jak chutná oběd v jaderné elektrárně?
Z elektrárny | 14. 01. 2019

V Dukovanech zavezli palivo do reaktoru třetího výrobního bloku

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovanech dokončili zavážení paliva na třetím výrobním bloku. Práce na odstávce, které začaly 8. prosince, se tak přesunuly do druhé poloviny.
Z elektrárny | 07. 01. 2019

Tradiční tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany

Již tradičně navštěvuje v době svátků Tří králů delegace z východu také Jadernou elektrárnu Dukovany. Ne jinak tomu bylo v roce 2019, kdy 4. ledna přišli v oblecích tří králů za zdejšími energetiky ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek a jeho kolegové, sociální pracovníci charitních stacionářů. Nově však přinesli kromě pokladniček na klasická platidla také platební terminály pro zájemce o bezhotovostní příspěvek. Kromě štědrých darů od zaměstnanců dostali koledníci i chutný oběd v dukovanské závodní jídelně.
Z elektrárny | 02. 01. 2019

Jaderné elektrárny meziročně zvýšily výrobu o více než 6 procent

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín dodaly do přenosové sítě v loňském roce téměř 30 miliard kilowatthodin elektřiny, o necelých 200 milionů víc než v roce 2017. Na nárůst měla rozhodující vliv výrazně vyšší meziroční výroba v Dukovanech, více elektřiny než roční plán dodal do přenosové sítě i Temelín, který zaznamenal historicky druhou nejvyšší výrobu. Obě české jaderné elektrárny se drtivou měrou, podílejí na bezemisní výrobě elektřiny v rámci Skupiny ČEZ.