Z elektrárny | 17. 05. 2019

Stodvacet dobrovolníků z Dukovan se zapojilo do práce pro neziskovky. Čistili Dalešickou přehradu i Mohelenskou hadcovou step

Do letošní šesté etapy dobrovolnické akce Čas pro dobrou věc se zapojilo na 120 zaměstnanců z Jaderné elektrárny Dukovany. Zahradničili, opravovali, čistili přehradu, uklízeli či jinak pomáhali jedenácti neziskovým organizacím na Vysočině i jižní Moravě.
Z elektrárny | 15. 05. 2019

V Dukovanech začalo požární cvičení. Do elektrárny se sjíždí jednotky hasičů z Jihomoravského kraje i Vysočiny

Dnes ve 14 hodin byl v administrativní budově Jaderné elektrárny Dukovany vyhlášen cvičný požární poplach. Simulovaný požár vypukl ve třetím patře administrativní budovy, ve které průběžně pracují více než čtyři stovky zaměstnanců.
Z elektrárny | 15. 05. 2019

V Dukovanech budou nacvičovat evakuaci při simulovaném požáru

Mimořádném cvičení Jaderné elektrárny Dukovany se uskuteční ve středu 15.5.2019 ve 14 hodin.
Z elektrárny | 13. 05. 2019

Svátek matek využily ženy k návštěvě Jaderné elektrárny Dukovany, kterou zakončily speciální hudební prohlídkou infocentra

V pátek 10. května využily oslavy Dne matek tři desítky žen z okolí Jaderné elektrárny Dukovany k seznámení se s aktuálním provozem EDU i plány do budoucna. Starostky, ředitelky škol, kulturních center a neziskových organizací diskutovaly přímo s ředitelem elektrárny nejen o tématech z oblasti jaderné energetiky, ale také o tom, co se jim v uplynulém období podařilo.
Z elektrárny | 07. 05. 2019

Technici v Dukovanech se připravují na odstávku. Využijí i jeden z nejmodernějších skladů v zemi.

V Jaderné elektrárně Dukovany vrcholí přípravy na druhou odstávku letošního roku. Energetici se už několik týdnů intenzivně připravují na řadu servisních, kontrolních i modernizačních činností, které v jejím průběhu plánují provést. Mimořádný nápor zažívají i zaměstnanci skladů.
Z elektrárny | 02. 05. 2019

Města a obce mohou po celý květen žádat o grant na podzimní výsadbu stromů. V jarní výsadbě bylo úspěšných 25 projektů za téměř 3 miliony korun

Habry, lípy, javory či ovocné stromy už zapouštějí své kořeny na 25 místech v různých koutech České republiky, kde na jarní výsadbu přispěla Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Stromy přes 2,9 mil. korun. Žádosti o finanční podporu pro podzimní výsadbu stromů a dřevin přijímá nadace do konce května.
Z elektrárny | 02. 05. 2019

Javory a lípy zdobí cestu k trstěnickému kostelu

Kvůli skalnatému podloží bylo nutné vysázet stromy odbornou firmou. 7 javorů a 13 lip lemuje příchozí cestu ke kostelu a vnější stranu hřbitova v Trstěnicích u Moravského Krumlova. Akci finančně podpořila Nadace ČEZ v rámci grantového řízení Stromy.
Z elektrárny | 02. 05. 2019

Kdo je připraven, není zaskočen!

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany zahájili letošní sérii preventivních cvičení zaměřených na protipožární prevenci i neobvyklé události.
Z elektrárny | 02. 05. 2019

Štěpán Dvořák to dokázal!

1 035 km za 10 dnů a nocí! K mimořádnému sportovnímu výkonu mu pogratuloval ředitel elektrárny Dukovany.
Z elektrárny | 26. 04. 2019

Do Dukovan přiběhl Štěpán Dvořák ve dvě hodiny v noci

Štěpán Dvořák vyrazil na 1 000 kilometrů dlouhou trasu na Velikonoce, v pátek 19. dubna. Trasu si naplánoval napříč Slovenskou a Českou republikou od východu na západ. Ve čtvrtek 25. dubna brzy ráno přiběhl do Infocentra Dukovany a se svými kolegy pokračoval ve směru do Třebíče.
Z elektrárny | 26. 04. 2019

Ředitel Štěpanovský strávil dopoledne s akademiky a studenty VUT v Brně

V rámci dobré spolupráce Skupiny ČEZ a VUT v Brně probíhají na akademické půdě pravidelné odborné přednášky a besedy. Tento týden zavítal mezi studenty ředitel JE Dukovany Miloš Štěpanovský.
Z elektrárny | 18. 04. 2019

O historicky první přeběh České a Slovenské republiky se pokusí hasič z dukovanské elektrárny Štěpán Dvořák

Na Velký pátek 19. dubna vyrazí na 1 000 kilometrů dlouhou trasu Štěpán Dvořák, profesionální hasič z JE Dukovany. Trasu si naplánoval napříč Slovenskou a Českou republikou od východu na západ. Celou trasu poběží nonstop jen s krátkými hodinovými přestávkami na spánek. Do cíle by měl podle plánu doběhnout za 8 dnů a nocí, tedy 27. dubna.
Z elektrárny | 17. 04. 2019

Výrobky klientů chráněných dílen kontrolovala ostraha elektrárny

Velikonoce jsou v Dukovanech již za branami střeženého areálu. Dukovanští energetici si tak mohli v úterý již tradičně pořídit přímo v elektrárně ručně vyráběné ozdoby, velikonoční pečivo nebo textilní výrobky a pomoci tak dobré věci. Během svátečního týdne se Velikonoční trhy pravidelně konají v regionech elektráren Skupiny ČEZ. Úterních trhů se zúčastnilo sedm chráněných dílen z regionu elektrárny, které prodaly výrobky celkem za 29 088 korun.
Z elektrárny | 15. 04. 2019

Za dva dny upletli návštěvníci infocentra 100 pomlázek a nabarvili 400 vajec

Tradiční předvelikonoční tvoření v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany navštívilo o víkendu 13. - 14. dubna 260 návštěvníků. Během těchto dvou dnů se podařilo malým i velkým návštěvníkům uplést přes 100 pomlázek z vrbového proutí a nabarvit na čtyři sta velikonočních vajíček. Informační centrum společně s oblíbeným tvořením a dílničkami dále nabídlo pohádku O princezně na hrášku, tematické povídání o Velikonocích a speciální prohlídky.
Z elektrárny | 14. 04. 2019

1. den Jaderné maturity

Na první běh se „sjelo“ 34 studentů z gymnázií, a to nejen z blízkého okolí, ale také například z Nymburka nebo Uherského Hradiště.
Z elektrárny | 05. 04. 2019

Jaro svědčí nejen přírodě, ale i Dukovanům

Výroba elektřiny v Jaderné elektrárně Dukovany dosahuje svých denních maximálních hodnot. Důvodem není pouze plný provoz všech čtyř výrobních bloků, ale především optimální klimatické podmínky, které pro jadernou elektrárnu nastávají vždy na jaře a na podzim.
Z elektrárny | 03. 04. 2019

Jaderná elektrárna na modro, zaměstnanci i návštěvníci infocentra

V noci z 2. na 3. dubna nasvítili energetici z Dukovan vstup do elektrárny modrou barvou, aby tak vyjádřili svoji solidaritu s osobami s PAS. Navíc se dnes ráno sešli s dětmi s PAS z nedaleké ivančické školy a společně s pedagogy diskutovali na téma autismus.
Z elektrárny | 01. 04. 2019

Ženy se podívaly k samotnému srdci Jaderné elektrárny Dukovany

Ve čtvrtek 28. března se uskutečnilo setkání WIN Czech, tedy profesního sdružení žen pracujících v jaderných oblastech, přímo v útrobách Jaderné elektrárny Dukovany. Celé dopoledne strávily ve žlutých kombinézách, které jsou jediným povoleným oděvem při pohybu v kontrolovaném pásmu elektrárny.
Z elektrárny | 22. 03. 2019

Dana Drábová přilákala téměř 400 studentů!

Skupina ČEZ pořádá každoročně ve spolupráci v VUT v Brně zajímavé přednášky. Těmi nejoblíbenějšími jsou pravidelně prezentace paní Dany Drábové. To potvrzuje i zájem posluchačů.