Z elektrárny | 16. 08. 2019

V Dukovanech zahájili výměnu paliva na prvním bloku

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany zahájili odstávku prvního výrobního bloku. Vedle výměny jedné pětiny paliva mají v plánu řadu kontrol, servisních a modernizačních prací. Dnes ve 12 hodin proto operátoři začali postupně snižovat výkon reaktoru, blok přestane elektřinu dodávat dnes kolem 18. hodiny. Na bloku číslo dva energetici dokončují opravu jednoho z parogenerátorů a zbývající dvě výrobní jednotky jsou v provozu na plném výkonu, stejně jako oba bloky JE Temelín. Odstávka se odběratelů nijak nedotkne.
Z elektrárny | 16. 08. 2019

Mladí táborníci v JE Dukovany

JE Dukovany omládla malými táborníky. Tento týden se totiž koná už druhý turnus letošních příměstských táborů. Opakovaně se ho účastní děti dukovanských zaměstnanců ve věku 6-12 let, jejichž rodiče se podílí na nepřetržitém provozu elektrárny.
Z elektrárny | 14. 08. 2019

BOA VISTA - nedotčený ráj Atlantiku

Srdečně vás zveme na novou výstavu fotografií ve vstupní hale JE Dukovany.
Z elektrárny | 11. 08. 2019

Letní autokino v Dukovanech nabídne obří projekční plochu i větší kapacitu diváků

Jaderná elektrárna Dukovany nabídne návštěvníkům regionu i místním obyvatelům od soboty 17. srpna až do konce prázdnin unikátní letní kino a autokino pod chladícími věžemi.
Z elektrárny | 08. 08. 2019

Letní autokino pod věžemi JE Dukovany

Už je to tadyyyy! Letní autokino pod chladicími věžemi JE Dukovany. Letos skvělé filmy nově na pevný billboard, aby bylo možno promítat za každého, i větrného, počasí. Začátky promítání vždy v cca 20:30 hodin. Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné (výtěžek putuje na Konto Bariéry). Zvuk naladíte na frekvenci 88,8 FM. Před promítáním můžete také navštívit naše Infocentrum, které je ve dny promítání otevřeno až do 20:30. Těšíme se na vás!
Z elektrárny | 05. 08. 2019

Energetici zkontrolují dukovanský parogenerátor pomocí speciálního manipulátoru

Včera odpoledne dukovanští technici přivezli od kolegů z Temelína speciální zařízení. Za úkol bude mít kompletní diagnostiku drobné netěsnosti na jednom z parogenerátorů na druhém výrobním bloku.
Z elektrárny | 10. 07. 2019

Studenti navrhli nové autobusové nádraží i parkovací domy. Modely jsou k vidění v Infocentru JE Dukovany

Návrhy nového autobusového nádraží nebo parkovací domy, které navrhli v rámci svých seminárních prací studenti FS VUT v Brně, jsou od dnešního dne až do konce září k vidění v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany.
Z elektrárny | 08. 07. 2019

Jadernou elektrárnu Dukovany si během 24 hodin otevřených dveří prohlédlo 1147 návštěvníků

Během uplynulého víkendu přijelo do Jaderné elektrárny Dukovany 1147 návštěvníků z celé České republiky.
Z elektrárny | 28. 06. 2019

Žáci z Dalešic si pro vysvědčení přijeli do JE Dukovany

Žáci z první až páté třídy Základní školy Dalešice si pro vysvědčení přijeli netradičně do Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany. Energetici pro ně při této příležitosti připravili překvapení v podobě vystoupení kejklíře a kouzelníka a nechyběly ani dárečky a sladká odměna.
Z elektrárny | 27. 06. 2019

Během 24 hodin otevřených dveří Dukovan energetici nově představí i cestu paliva

Vstupní brány pomyslně otevřou energetici Jaderné elektrárny Dukovany o víkendu 6. a 7. července vysokému počtu návštěvníků.
Z elektrárny | 24. 06. 2019

Energetici v Dukovanech na základě detailních kontrol přerušili náběh 2. bloku

Dnes ve 12 hodin energetici v Jaderné elektrárně Dukovany přerušili zvyšování výkonu 2. výrobního bloku, který spustili v neděli po provedené odstávce.
Z elektrárny | 24. 06. 2019

Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany obnovili výrobu na 2. výrobním bloku, elektrárna jede na plný výkon

Od nedělní 10 hodiny jsou v Dukovanech v plném provozu opět všechny čtyři výrobní bloky jaderné elektrárny. Energetici na 2. výrobním bloku ukončili odstávku pro výměnu paliva a blok opět dodává elektrickou energii do sítě.
Z elektrárny | 11. 06. 2019

Peloton srdcařů v čele s Josefem Zimovčákem přizastavil také v JE Dukovany

Desátá cyklotour Na kole dětem byla o víkendu úspěšně završena dojezdem do Znojma. Ještě před tím se však na sto srdcařů zastavilo tradičně v partnerském místě JE Dukovany. Čekalo tu na ně občerstvení i možnost krátkého odpočinku v infocentru i slavnostní předání šeku na podporu projektu ve výši 200 tisíc korun.
Z elektrárny | 03. 06. 2019

Nenápadný půvab energetiky

Zveme Vás na vernisáž výstavy fotografií Jana Kafky z Třebíče.
Z elektrárny | 31. 05. 2019

Hasiči JE Dukovany prošli speciálním výcvikem v ohňovém kontejneru

Hasiči z jaderné elektrárny Dukovany prošli dalším speciálním výcvikem, tentokrát zaměřeným na taktiku zvládání požáru v kancelářských objektech. Poprvé tak měla šedesátka hasičů možnost praktického tréninku ve speciálně upraveném ohňovém kamionu přímo u elektrárny.
Z elektrárny | 30. 05. 2019

V dukovanském Infocentru se poprvé čarovalo

Letos poprvé připravily průvodkyně dukovanského Infocentra speciální prohlídky s čarováním. V rámci blížícího se Dne dětí se o víkendu uskutečnilo první Čarodějnické odpoledne se speciálním programem pro děti i rodiče.
Z elektrárny | 24. 05. 2019

V Dukovanech dnes „odmaturovali“ jaderní studenti třetích ročníků

Studenti 3. ročníků z převážně středních průmyslových škol ze všech koutů České republiky dnes v rámci svého třídenního pobytu v Jaderné elektrárně Dukovany úspěšně složili zkoušku z jaderné maturity.
Z elektrárny | 23. 05. 2019

Zabezpečení jaderných elektráren se stále vylepšuje, aby odpovídalo trendům doby

Stovky vyřízených bezpečnostních prověrek, změny ve vnitřní legislativě i doplnění fyzických zábran a dalších prvků. Tak vypadá v praxi zvyšování úrovně zabezpečení českých jaderných elektráren.
Z elektrárny | 22. 05. 2019

Stavět se bude! Studenti naleznou uplatnění při výstavbě nových bloků

V pondělí 20. května uspořádalo Energetické Třebíčsko ve spolupráci s firmou ČEZ ENERGOSRVIS seminář pro studenty Gymnázia Třebíč s názvem Jádro jako perspektiva pro mladé.