V Dukovanech vystavuje své „hvězdné“ fotografie Mario

V Dukovanech vystavuje své „hvězdné“ fotografie Mario

Přírodu, architekturu, ale hlavně hvězdnou oblohu fotí třebíčský rodák Marián Runkas.

Jeho fotografie je možné shlédnout do konce května ve vstupní hale dukovanské elektrárny kdykoliv a zcela zdarma.

Vstupní prostor elektrárny Dukovany, který slouží hlavně k důležitým bezpečnostním procedurám před vstupem do areálu elektrárny, dlouhodobě zpříjemňují různé výstavy fotografií. Za posledních několik let se zde vystřídaly desítky známých i méně známých autorů fotografií, ale i básnických textů, které fotografie doplňují.

Marián Runkas alias Mario Foto se narodil roku 1981 a bydlí v Třebíči. Předmětem jeho zájmu je krajina, fauna i flóra, ale také architektura. Baví ho hlavně fotit různé úkazy na obloze, východ a západ Slunce, Měsíc, halové jevy. „Od malička mě fascinoval vesmír, rád jsem pozoroval hvězdy. Nedávno se mi splnil dětský sen, vidět a fotit jižní hvězdnou oblohu, vyfotit kometu, galaxii, mlhovinu, padající meteor, zatmění Měsíce, zodiakální světlo, Jupiter a jeho měsíce,“ říká se zalíbením Marián Runkas. „Děkuji zrcadlovce Nikon za lepší oko a za možnost prezentovat své fotografie v dukovanské elektrárně,“ dodává s úsměvem. Několik neotřelých pohledů na „jaderku“ samozřejmě ve vystavovaných fotografiích nemůže chybět.

Fotografie Mariána Runkase je možné také vidět na jeho FB profilu Mario Foto https://www.facebook.com/profile.php?id=100009287737227&fref=ts

Zveřejněno:06. 04. 2017

Galerie ke článku
Čtěte dále