Tomáš Třetina: Fotbal není sport, ale styl života

Tomáš Třetina: Fotbal není sport, ale styl života

Fotbalový klub v Moravském Krumlově pečuje o sto padesát chlapců a dívek, kteří chtějí hrát fotbal. Tréninky jsou třikrát týdně. V plánu je hřiště s umělou trávou. Tomáš Třetina je starosta Moravského Krumlova a také předseda fotbalového klubu. Náš rozhovor se vedl čistě ve fotbalovém duchu.

Fotbal je nejrozšířenější a nejoblíbenější hra. Může ji hrát každý. Jak se na to díváte vy?

Už od malých dětí se snažíme svým svěřencům vštípit heslo Fotbal není sport, ale styl života. Naše činnost spočívá nejen v samotném provozování fotbalového klubu v Moravském Krumlově – naší snahou je především učit děti pravidelně aktivně sportovat. Učíme děti nejen fotbalu, ale i zdravému životnímu stylu, snažíme se v dětech pěstovat zdravé návyky, chuť k pohybu a radost ze sportu. Staráme se o kluky a holky od čtyř let, horní hranice je neomezená.

Fotbal není jenom pro kluky. Kdo se k vám může přidat a jak potřebujete pomoci?

Do naší činnosti se může zapojit v podstatě kdokoliv. Samozřejmě děti, které chtějí sportovat, a to kluci i holky už od 4 let. Velmi rádi však přivítáme i rodiče a prarodiče ochotné se spolupodílet na přípravě a organizaci, a to zejména u kategorií přípravky, žáků

i dorostu. Práce kolem propagace, webu, organizace a provozu klubu je mnoho a za všechny, kdo budou ochotni se zapojit, budeme moc rádi.

O kolik sportovců pečujete? Je stále zájem o fotbal?

V současné době máme devět týmů a staráme se zhruba o 150 chlapců a děvčat, tréninky jsou třikrát týdně a o víkendech bývají zápasy. Raritou v našem fotbalovém klubu je to, že v mužské kategorii nedostávají hráči žádné finanční odměny. Snažíme se o to, aby se fotbalový klub v Moravském Krumlově do budoucna stabilizoval po sportovně-ekonomické stránce, přáli bychom si, aby si cestu ke sportu našly děti, a to díky svým rodičům, kteří je ke sportu povedou a také se do chodu fotbalového klubu různými způsoby zapojí. Je škoda, že není dost dětí zapálených do fotbalu a ochotných se mu naplno věnovat, při množství sportovních klubů je dnes málo hráčů, se kterými jen těžko můžeme naplňovat takové cíle, jaké bychom chtěli. Fotbal je kolektivní sport a bez společného úsilí to zkrátka nejde. Hlásíme se ke sloganu FC Liverpool „S námi nejsi nikdy sám!“

Pokud se někdo chce přidat, jak vás kontaktovat nebo kde vás najít?

Všichni zájemci nás mohou najít na našem fotbalovém stadionu v areálu na Střelnici, kousek od centra města, avšak v krásném přírodním zázemí. Veškeré informace a kontakty jsou k nalezení také na stránkách FC Moravský Krumlov www.fcmk.cz.

Zázemí je potřeba pro každý sport, i pro fotbal. Jak se vám daří jej budovat?

Postupně se podařilo opravit tribunu, šatny a hrací plochu, do budoucna máme v plánu vytvořit hřiště s umělou trávou, které by v dopoledních hodinách využívaly školy v rámci tělesné výchovy a v odpoledních hodinách fotbalový klub

Na závěr pochvala.  Co považujete za váš největší úspěch?

Za náš největší sportovní úspěch považujeme to, že se v jedné sezoně podařilo hrát všem družstvům na nejvyšší krajské úrovni, u mužů šlo o krajský přebor již 11. sezónu.

Zveřejněno:15. 06. 2017

Čtěte dále