Prarodiče pracují, děti jezdí více na tábory

Prarodiče pracují, děti jezdí více na tábory

Středisko volného času Ivančice připravilo jedenáct pobytových táborů a dvacet jedna příměstských táborů. Poslední dva roky se zájem o letní tábory zvyšuje. Rodičům totiž tábory řeší volný prázdninový čas dětí.

„Ve společnosti můžeme sledovat, jak se proměňuje naplňování volného času o prázdninách. Dříve děti jezdívaly na prázdniny k babičce a dědečkovi. Dnes však mnozí prarodiče chodí ještě do práce. Proto jsou tábory ideálním řešením a my to pozorujeme na počtech zájemců,“ popisuje Jana Heřmanová, ředitelka Střediska volného času Ivančice Horizont.

Tábory nejsou jenom pro děti. Jezdí i rodiče a prarodiče, zejména maminky a babičky

Tábory v duchu hochů od Bobří řeky nejsou záležitostí jen knih Jaroslava Foglara. Nicméně i letní tábory ovlivňují současné trendy. Lákadlem jsou tematické tábory s prvky filmů, pohádek a známých hrdinů. Tradičním zaměřením letních táborů je sport, tanec, tvořivá dílna, angličtina a také tábory určené pro maminky či babičky s dětmi.

„Připravujeme také tábory pro maminky, které mají malé děti, pro malé školáky, ale také pro náctileté, aby si každý mohl vybrat. Organizujeme i pobyty u moře,“ říká ředitelka Heřmanová. Právě pobyty u moře společně s táborem pro maminky s dětmi byly nejdříve obsazeny.

SVČ pořádá tábory převážně pro děti z regionu Ivančicka, ale jezdí také účastníci z celé republiky. Z tábornických dětí se časem stávají instruktoři a poté rodiče, kteří se svými dětmi  jezdí na tábory.

SVČ Ivančice pořádá tábory třicet dva let. Zkušeným pedagogům pomáhají instruktoři, kteří spolupracují během celého roku.

 

facebook SVČ Ivančice

 

Eva Fruhwirtová

Zveřejněno:12. 07. 2017

Galerie ke článku
Čtěte dále