Pohádková Třebíč letos přilákala přes tisíc účastníků

Pohádková Třebíč letos přilákala přes tisíc účastníků

Už po osmé se děti se svými rodiči vydaly za pohádkou a dobrodružstvím na šest kilometrů dlouhou trasu, kterou pro ně připravili členové Klubu českých turistů v Třebíči.

Po vydařených minulých ročnících získala Pohádková Třebíč velkou popularitu, a tak byl letošní ročník konaný v pátek 19. září součástí Evropského týdne mobility a finančně se na něm podílelo jak město Třebíč, tak i Jaderná elektrárna Dukovany, Nadace ČEZ a firma PENAM, bez jejichž podpory by nemohlo 45 pořadatelů z Klubu českých turistů Třebíč připravit pohádkové odpoledne a večer pro více než tisícovku účastníků v takovém rozsahu a kvalitě.

A že na trasách za dobrodružstvím a poznáním rodného města byly opravdu všechny věkové kategorie, dokazuje účast 56 kočárků s nejmenšími - turistický program nazvaný Toulavý kočárek slavil v Třebíči úspěch.

Na šesti stanovištích čekaly na pochodníky pohádkové bytosti - pořadatelé odění v nádherných kostýmech. Na prvním zastavení v parku Lísčí pod nemocnicí se setkali dětští poutníci u vyhlídkového altánku s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, před pravoslavným kostelem si zadováděli s vlkem, lišákem a medvědem, ve starobylém Větrníku je uváděly v úžas hodné čarodějnice.

Na romantické Polance u řeky Jihlavy lovily děti pod dozorem vodníků ryby z bazénku, a když vystoupaly na výšinu nad řekou, čekal je na zámeckém nádvoří urostlý čert s neposednou Káčou a krásnou paní kněžnou. Pohádkové postavy dávaly dětem úkoly a za jejich splnění následovala sladká odměna.

Na posledním šestém stanovišti v Nové synagoze se pak rozdováděné děti usadily a v tajemném prostředí historického objektu sledovaly napínavou pohádku o Bajajovi, kterou jim zahráli studenti třebíčské hotelové školy. Cíl byl na zahradě základny Klubu českých turistů Na Babáku, kde si mohly děti ještě zadovádět v kulisách pohádkových hradů dříve, než obdržely barevný diplom za statečné zdolání trasy. Odměnou za turistický výkon byla i opečená vonící klobása připravená týmem pořadatelů, krajíc čerstvého chleba a limonáda.

Zveřejněno:24. 09. 2014

Čtěte dále