Oranžová kola na Vysočina Festu jela naplno a lidé vyšlapali nemocným dětem a rodinám v nouzi více než 100 tisíc korun

Oranžová kola na  Vysočina Festu jela naplno a lidé vyšlapali nemocným dětem a rodinám v nouzi více než 100 tisíc korun

Multižánrový kulturní festival Vysočina Fest hlásil už dva týdny před svým startem vyprodáno.

V zaplněném jihlavském amfiteáteru nechyběla ani letos charitativní Oranžová kola Nadace ČEZ, na nichž návštěvníci svými silami podpořili neziskovky Můj nový život a Centrum pro rodinu Vysočina.

Desítky zvučných jmen na seznamu vystupujících, namátkou Anna K., No Name, David Koller, Habera&Team a další, soutěž začínajících kapel,  plno aktivit pro děti a s tím předem vyprodané vstupenky opět potvrdily přední pozici Vysočina Festu na tuzemské festivalové scéně. Sobotní program 8.7. patřil dětem, a to jak nabídkou různých zábavných aktivit, tak i v rámci podpořených neziskových organizací. Návštěvníci festivalu i mnozí účinkující se nepřetržitě střídali v Energy zóně Skupiny ČEZ a u stacionárních kol, aby pohybem pomohli onkologicky nemocným dětem a rodinám v nouzi, kterým se věnují organizace Můj Nový život a Centrum pro rodinu Vysočina.

„Dobrovolníci z řad návštěvníků festivalu se na našich kolech střídali po minutě a bylo znát, že by rádi šlapali i déle. Nadace ČEZ děkuje všem, kteří svou energii vložili do pomoci dětí a jejich rodinám“, uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Symbolický šek na 50 522 korun převzala z rukou radního Kraje Vysočina Martina Hýského lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie Lucie Hrdličková společně s vyléčeným Sebastiánem a jeho rodinou.

Už potřetí se dětští onkologičtí pacienti a jejich rodiny mohli zúčastnit jedinečného multižánrového hudebního festivalu Vysočinafest za projekt Můj nový život. Tentokrát dorazilo bezmála sedm desítek dětských pacientů a jejich blízkých z celé ČR. Užili jsme si skvělý hudební program, hry a soutěže v dětské zóně, ale taky šlapání na Oranžovém kole Nadace ČEZ, jehož výtěžek na podporu projektu dosáhl 50 522 korun,“ říká Lucie Hrdličková.

Původním záměrem projektu Můj nový život bylo ukázat onkologicky nemocné děti v novém, pozitivním světle a na základě toho představit, nebo dokonce obhájit profesi dětského onkologa. Dopad a pozitivní přijetí projektu společností ovšem několinásobně překročily původní záměr, a tak z pouhé výstavy fotografií stala iniciativa, která je novou příležitostí pro stávající i budoucí onkologické pacienty a jejich blízké. Z finančních příspěvků a darů na projekt se Můj nový život chystá realizovat přání svých pacientů. Autorkami projektu jsou je lékařka z Kliniky dětské hematologie a onkologie Lucie Hrdličková a fotografka, publicistka a cestovatelka Kamila Berndorffová. “Motivuje mě, že se můžu denně účastnit úspěšného plnění malých cílů u svých pacientů. Prostředí naší kliniky mě naplňuje nadějí a nekonečným optimismem”, říká ke své práce Lucie Hrdličková. Více o projektu Můj nový život na www.projektmujnovyzivot.cz v podobě interaktivní kasičky aneb svítícího dítěte s balónky.

Na druhém statickém kole šlapali neúnavně návštěvníci festivalu pro druhou organizaci Centrum pro rodinu Vysočina a podařilo se jim vyšlápnout částku 51 123 korun. Symbolický šek převzala z rukou zástupkyně Nadace ČEZ Jany Štefánková Daniela Dokulilová zástupkyně ředitelky centra.

„Posláním Centra pro rodinu Vysočina je podpora rodiny ve všech fázích jejího vývoje na základě křesťanských hodnot. Centrum organizuje přednášky, besedy a kurzy, interaktivní programy pro rodiče s dětmi, poradenství a pomoc proti sociální izolaci,“ říká Daniela Dokulilová. „Děkujeme za skvělou možnost prezentace naší činnosti na tomto festivalu a samozřejmě také za darované finance, které využijeme na podporu činnosti našeho sdružení a na pomoc rodinám v tísni,“ dodává Daniela Dokulilová.

Pro centrum pracuje každým rokem více než sto dobrovolníků, většinou z řad studentů jihlavských středních škol. Ti se podílejí na dvou programech: návštěvách opuštěných seniorů nebo zdravotně znevýhodněných osob nebo aktivitách pro děti. Dětským pacientům v nemocnicích zpříjemňují pobyt na lůžku čtením pohádek či hraním maňáskového divadla, při jednorázových akcích pro děti připravují tvůrčí dílny a v rámci programu Kamarád podporují děti s různými problémy. Více informací na www.centrumrodin.cz

Zveřejněno:10. 07. 2017

Galerie ke článku
Čtěte dále