Díky Nadaci ČEZ budou mít ve studenecké Sokolovně teplo všude

Díky Nadaci ČEZ budou mít ve studenecké Sokolovně teplo všude

Jana Komárková je starostka Sokola ve Studenci, který získal peníze z Nadace ČEZ na výměnu otopného systému sokolovny. Díky tomu bude sokolovna využita v celém svém prostoru a v jakémkoliv ročním období.

Na co přesně půjde necelých šedesát tisíc z Nadace ČEZ?

Dosud byla sokolovna vytápěna pouze v hlavním sále a ostatní prostory jako je předsálí, toalety a šatny vytápěny nebyly. Proto byl provoz sokolovny v zimních měsících omezen. Z finanční podpory doplníme stávající otopný systém a nebudeme už muset používat přímotopy a další složité a drahé způsoby vytápění.

Sokolovny jsou v obcích často centrem společenského dění…

Přesně tak. Sokolovnu nevyužívá jenom Sokol, ale i další spolky v obci pro kulturní a společenské akce. Bývají tam plesy, masopust, pouť, karnevaly, takže se dá říci, že poměrně hodně akcí. Proto chceme udržet budovu ve funkčním stavu, aby sloužila v obci všem.

Kdy bude vytápění sokolovny hotové?

Mělo by to být do konce letošního roku.

Když se řekne starostka Sokola, představím si starší paní, ale ty jsi velmi mladá. Co obnáší tato funkce a co tě k tomu vedlo?

Jsem vlastně statutární zástupce, komunikuji se župou a snažíme se organizovat akce pro spoluobčany. Dělali jsme bartolomějskou pouť, první ročník Studenecké jedenáctky, ve kterém chceme pokračovat. Máme zájem na tom, aby se u nás konaly zajímavé akce. Já sama jsem chodila do Sokola, mám tu dobu hezké vzpomínky, takže jsem chtěla pokračovat v tradici Sokola.

Zveřejněno:31. 10. 2013

Čtěte dále