Děti v Bačicích mohou trénovat své lezecké dovednosti

Děti v Bačicích mohou trénovat své lezecké dovednosti

Dětské hřiště v Bačicích na Vysočině bylo v druhé etapě rekonstrukce dovybaveno dalšími herními prvky.

Pro zábavu starších dětí byla instalována lezecká stěna s dopadovou plochou a výměny se dočkalo oplocení areálu. S investicemi pomohla Nadace ČEZ v rámci grantového programu Oranžové hřiště.

Sobotní program byl společný většině dětských obyvatel obce Bačice. V jednu hodinu zde totiž začala oslava dokončených úprav místního hřiště, které nyní slouží menším i větším dětem. Na ploše o rozloze 90 m čtverečních přibyla umělá lezecká stěna a dopadovou plochou, kterou přítomní účastníci ihned s chutí otestovali.  Výměny se dočkalo i oplocení areálu, které bylo již v havarijním stavu. Na financování stavebních úprav a nákupu herních prvků se podílela Nadace ČEZ, která prostřednictvím grantového programu Oranžové hřiště přispěla v první etapě v roce 2015 částkou 100 tisíc korun, v druhé etapě částkou 120 tisíc korun. Obec přidala z vlastního rozpočtu dohromady 70 tisíc korun.

„Zastupitelstvo Bačic považuje za prioritu dlouhodobě zajištovat nabídku volnočasových aktivit pro děti a mládež z obce a blízkého okolí. Lezeckou stěnu budou využívat k rozvoji svých pohybových i koordinačních dovedností starší děti do 15 let, kterým dosud na hřišti vhodné herní prvky chyběly,“ uvedl starosta obce Bohumír Hutař.

„Herní prvky v podobě lezeckých stěn jsou mezi dětmi stále oblíbenější. Aniž by se věnovali sportu závodně, mohou si na dětských hřištích otestovat a zdokonalovat své pohybové dovednosti a hlavně trávit volný čas aktivně,“ doplňuje ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Zveřejněno:06. 11. 2017

Galerie ke článku
Čtěte dále