Benefiční harfový koncert pro Denní centrum Barevný svět, o.p.s.

Benefiční harfový koncert pro Denní centrum Barevný svět, o.p.s.

Středa 7. června 2017 byla pro většinu lidí běžným všedním dnem. Pro zaměstnance a klienty Denního centra Barevný svět, o.p.s., které na Třebíčsku nabízí pomoc a podporu lidem s mentálním a kombinovaným postižením, se však v podvečer proměnila v malý svátek.

Do posledního místa zaplněný kostel České církve evangelické v Třebíči totiž hostil Benefiční harfový koncert, jenž byl právě Barevnému světu a jeho klientům věnován. Na koncertě se představili žáci harfové třídy Základní umělecké školy Třebíč pod vedením Anny Kolaříkové a jako hosté je doprovodili žáci flétnové třídy pod vedením Alice Matouškové, kteří zahráli celkem 17 skladeb a dojatému publiku zprostředkovali zážitek nejen z klasické hudby, ale originálně ztvárnili i několik rockových balad. Vystoupení žáků a jejich učitelek nenechalo nikoho z návštěvníků koncertu chladným a na konci tak byli všichni odměněni zaslouženým dlouhotrvajícím potleskem ve stoje.

Tím ale „sváteční“ podvečer nekončil. Diváci totiž nešetřili jen na potlesku, ale byli velmi štědří i v rámci dobrovolných příspěvků na vstupné. A tak mohl být v závěru koncertu předán zástupcům Barevného světa šek na krásných 10 535 Kč. Společně s dary od sponzorů, kteří centrum při příležitosti konání koncertu podpořili, činí celkový výtěžek akce úctyhodných 55 535 Kč. Tato částka pomůže Barevnému světu při vybavování nového tréninkového pracoviště pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením – obchůdku a kavárny v Hrotovicích.

Benefiční harfový koncert tak můžeme bez nadsázky nazvat koncertem lidí dobré vůle. Velký dík za to vše patří především Aničce Kolaříkové, která byla autorkou myšlenky a organizátorkou celé akce, dále všem účinkujícím, sponzorům koncertu, české církvi evangelické a paní farářce Potočkové a úžasným divákům. Ti všichni přispěli k tomu, že se z běžné středy stal svátek, který se zapíše do srdcí zaměstnanců a klientů Denního centra Barevný svět velmi hluboko.

Foto: Jakub Mertl

Zveřejněno:13. 06. 2017

Čtěte dále